تراکت, مقالات

چگونه متن تبلیغاتی برای تراکت مشاورین املاک بنویسیم؟

متن تبلیغاتی تراکت برای مشاورین املاک

نوشتن متن تبلیغاتی برای تراکت مشاورین املاک یکی از مهم ترین ابزارها در تبلیغات سنتی به شمار می رود؛ زیرا ورود اقشار مختلف جامعه به برخی از مشاغل سودمند، سبب افزایش این مشاغل در شهر یا محل زندگی ما شده است. مشاوره ی املاک به عنوان یک شغل سودمند در این دسته قرار گرفته و زیاد شدن رقبای کاری را فراهم کرده است. این مسئله باعث شده تا شاهد تبلیغات بی شماری از جانب مشاورین املاک باشیم که در اغلب موارد، تعداد فراوانی از تراکت هایی که در این حوزه به دست مخاطب می رسد، نمی تواند توجه افراد را جلب کند. در بیان اینکه به چه علت تراکت های مشاوره ی املاک بی توجهی بخش عظیمی از جامعه را در پی دارد، یک دلیل اساسی را می توان نام برد: ضعیف بودن متن تبلیغات.

نکات نگارش متن تبلیغ تراکت مشاوره ی املاک

به عنوان یک فرد کاردان و متخصص که در حوزه ی مشاوره ی املاک مشغول فعالیت است، باید با فوت و فن نگارش متن تبلیغاتی آشنا باشید. اگر نمی خواهید فرصت را از دست دهید و راه را برای رقبای ماهر باز کنید، پذیرای ادامه ی این مطلب باشید.

۱) خلاصه و مختصر بنویسید.

مخاطبان و مشتریان واقعی یک مشاور املاک، قشر خاصی از افراد جامعه می باشد. قاعدتاً افرادی که به دنبال خرید و فروش خانه، زمین و… هستند، همواره تبلیغات املاک را دنبال می کنند. باتوجه به این مطلب، آشکار است که جامعه ی هدف از پیش تعیین شده و تنها مسئله باقی مانده، جلب اعتماد آنان است.

اگر می خواهید تبلیغ شما یکی از چند تبلیغی باشد که توسط مشتری نادیده گرفته نمی شود، از نگارش متن طولانی خودداری کنید. مشتری واقعی اگر برای انتخاب مشاور املاک یا خرید مسکن عجله داشته باشد، به تبلیغات طولانی توجه چندانی نکرده و حتی آن را کم ارزش می خواند؛ پس تخصص خود را در حوزه ی املاک، نهایت در یک یا دو خط بگنجانید و به دنبال پر کردن صفحه ی تراکت نباشید!

٢) مشخصات بنگاه خود را دقیق ذکر کنید.

یکی از ضعیف ترین تبلیغات در  این حوزه آن دسته از تبلیغات است که از ابتدا تا آخرین خط، خبری از نام و مشخصات بنگاه در میان نیست. اگر هدف شما اعتمادسازی در بین مشتریان است، در نوشتن مشخصات بنگاه سهل انگاری نداشته باشید. نگارش این جزئیات، جهت رسیدن به اهداف زیر خواهد بود:

الف) عنوان نام مناسب و ایده آل

هدف از نوشتن نام آژانس املاکی، نوعی تجاری سازی است و سبب می شود تا از دیگر مشاوران املاک تمایز داده شوید؛ پس ضروری است یک عنوان زیبا و ترجیحاً غیر تکراری انتخاب کنید تا در ذهن مشتری ماندگار شود.

ب) نگارش آدرس دقیق

از آنجا که انتخاب خانه از حساسیت بالایی برخوردار است، بسیاری از مشتریان در یک روز مشخص به تمام مشاوران املاکی که شاهد تبلیغ آنها بوده اند، مراجعه می کنند تا با مقایسه ی موقعیت های خرید یا فروش هر بنگاه، بهترین گزینه را انتخاب کنند. اگر قصد دارید مشتریان حضوری خود را حفظ کنید، آدرس دقیقی از بنگاه با ذکر تمام جزئیات از قبیل خیابان، فرعی مربوطه و پلاک را در تراکت یادداشت کنید تا مشتری به راحتی و بدون سردرگمی آن آدرس را پیدا کند.

 متن تبلیغاتی برای تراکت مشاورین املاک

٣) مشخص کنید در کدام حوزه از املاک فعالیت دارید.

برخی از مشاورین املاک دایره ی فعالیت محدودی داشته و به عنوان مثال، تنها در حوزه ی خرید و فروش خانه یا اراضی مسکونی فعالیت دارند. مشاورین دیگری نیز هستند که افزون بر این موارد، مشاوره یا خرید و فروش اراضی زراعی و باغات را نیز به حیطه ی شغلی خود اضافه کرده اند. ذکر دقیق حوزه ی کاری باعث می شود نسبت به دیگر رقبا مشتریان بیشتری جذب کنید و موقعیت های سودمند را از دست ندهید.

۴) با دست پس دادن و با پا پیش کشیدن!

یک تراکت تبلیغاتی قوی در حوزه ی املاک، باید حس کنجکاوی مشتریان را برانگیزد. به عبارت بهتر، نوشتن مواردی از جمله قیمت تمام شده ی خانه یا یک زمین مسکونی در تراکت به این معناست که شما اطلاعات را به شکل کامل به خورد مخاطب داده اید؛ پس نباید منتظر برقراری ارتباط با مخاطبان و کاربران باشید.

از طرف دیگر عکس این قضیه نیز صادق است. اگر متن تراکت سرشار از ابهام در تخصص یا حوزه ی کاری شما باشد، چیزی جز مخاطب بی توجه و مشتری بی انگیزه نصیبتان نمی شود. بهتر آن است که با ایده پردازی و نگارش یک متن خلاقانه، بخشی از اطلاعات را در اختیار مخاطب قرار دهید تا شما را بشناسد و بخش دیگری از اطلاعات را به گونه ای بیان کنید تا مخاطب کنجکاو شده و به شما مراجعه کند.

جمع بندی از متن تبلیغاتی برای تراکت مشاورین

اگر قصد دارید در این حوزه فعال باشید و بر سایر رقبا پیشی بگیرید، نکات بالا را مدنظر قرار دهید. ارائه یک متن قوی و درخشان، تخصص و تبحر شما را نشان می دهد؛ همین مسئله کافی است تا مشتریان سابق خود را حفظ کرده و بر تعداد مشتریان جدید بیفزایید. مجموعه تخصصی تراکت آنلاین مفتخر است که تمامی خدمات مرتبط با چاپ و تبلیغات را با بالاترین سطح کیفی ارائه می کند و در تمام مسیر، از طراحی و نوشتن متن تا چاپ تراکت همراه شما خواهد بود. تنها کافیست از طریق یکی از راه های ارتباطی موجود با مشاورین ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *