تراکت, مقالات

چگونه متن تبلیغاتی برای تراکت تدریس خصوصی بنویسیم؟

نوشتن متن تبلیغاتی برای تراکت تدریس خصوصی

تراکت ها از قدیمی ترین و در عین حال کاربردی ترین روش های تبلیغاتی هستند که در اکثر موارد با گرفتن بازخورد مثبت از سمت مردم، فرد تبلیغ کننده را به هدف دلخواه می رسانند. در موفقیت یک تراکت تبلیغاتی و توجه عموم افراد به آن، فاکتورهای مهمی دخیل هستند. فاکتورهایی از قبیل رنگ، نوع فونت، شیوه ی نگارش متن، شکل ظاهری تراکت، نحوه ی تبلیغ و… تعیین کننده ی موفقیت یا شکست یک تراکت محسوب می شوند. از میان تمام عوامل یاد شده بدون تردید نحوه نگارش متن را می توان نسبت به سایر موارد برتر دانست. جهت آشنایی بیشتر، به بررسی موردی نگارش متن تراکت تدریس خصوصی خواهیم پرداخت. اگر علاقه مند به یادگیری صفر تا صد این موضوع هستید، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

نوشتن متن تراکت تدریس خصوصی

بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلانی که رزومه ی علمی قوی دارند، به تدریس خصوصی روی می آورند. این دسته از افراد در ابتدای کار، شیوه ی تبلیغ توسط تراکت را انتخاب می کنند تا در سطح جامعه مخاطبان واقعی خود را جذب کنند. در متن یک تراکت جهت تبلیغ تدریس خصوصی باید نکات زیر مدنظر قرار داده شود:

۱) سوابق تحصیلی و علمی خود را بدون کم و کاست ذکر کنید.

بسیاری از والدینی که به دنبال مدرس خصوصی برای فرزندانشان هستند، قبل از هر چیز به سوابق پژوهشی و میزان تحصیلات فرد توجه دارند. اگر رزومه ی علمی پرباری دارید، به طور کامل آن را در تراکت ذکر کنید. ذکر این مسئله سبب اعتماد والدین شده و در نهایت، جذب مخاطب را برای شما به دنبال می آورد.

٢) حوزه و مقطع تدریس را به شکل واضح بیان کنید.

اگر به یک یا چند درس تسلط دارید، به ترتیب اشرافی که بر مباحث دارید آنها را اولویت بندی کرده و در متن تراکت قرار دهید. در این بین ذکر مقطع تحصیلی که قصد تدریس دروس آن را دارید نیز بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، اگر بر مباحث ریاضی تسلط دارید و پایه ی تحصیلی خاصی مانند پایه ی دهم مدنظرتان است، ضروری است به شکل گویا و مشخص این دو عبارت را در تراکت بیاورید.

نوشتن متن برای تراکت تدریس خصوصی

٣) از ذکر عبارات مبهم و کلیشه ای خودداری کنید.

بسیاری از افراد متقاضی تدریس خصوصی، مدرسان برجسته ای هستند اما به جهت اینکه سیاست نگارش محتوای تبلیغی را نمی‎ دانند، اکثر متقاضیان را از دست می دهند. ذکر جملات تکراری، کپی برداری از تراکت های مشابه یا حتی استفاده از عبارات غلو شده از قبیل«یادگیری در چند دقیقه» نه تنها برای مخاطب جذاب نیست، بلکه موجب تردید وی خواهد شد. غلو و بزرگنمایی از عوامل مهمی است که به جای جذب مخاطب، به دفع آنان منجر می شود. اگر به کارتان اعتماد و تسلط کافی دارید، در نوشتن متن تراکت صادق و خلاق باشید.

۴) «تخفیفات ویژه» یا «تدریس اولین جلسه به صورت رایگان» در اکثر مواقع جواب می دهد!

دور از ذهن است که کسی تخفیفات را دوست نداشته باشد یا یک جلسه تدریس خصوصی رایگان را نادیده بگیرد. اگر دوست دارید با جذب بیشتر مخاطبان مواجه شوید و اعتماد واقعی تبلیغ شوندگان را جذب کنید، این روش را از دست ندهید.

جمع بندی از متن تراکت تدریس خصوصی

موارد ذکر شده تنها بخشی از شیوه هایی است که یک مدرس خصوصی در نوشتن متن تراکت تبلیغاتی باید مورد توجه قرار دهد. اگر به عنوان یک مدرس خصوصی قصد دارید بیش از آنچه که اشاره شد، بر روی متن تبلیغ وقت صرف کنید و نتیجه ی رضایت بخش آن را ببینید، باید به نکات دیگری نیز توجه داشته باشید. نگارش صحیح متن تبلیغاتی، انتخاب کلمات زیبا و درست، پرهیز از خلاصه نویسی، اجتناب از زیاده گویی، ایده‎ پردازی و به طور کلی هر آنچه که به قوت متن شما کمک کند، از مؤلفه هایی است که جذابیت تبلیغ را افزایش می  دهد.  شک نداشته باشید با رعایت نکات مذکور توانایی نوشتن یک متن تبلیغاتی باکیفیت و جذاب را پیدا خواهید کرد.

مجموعه ی تخصصی تراکت آنلاین مفتخر است که در تمامی مسیر طراحی، نوشتن متن و چاپ تراکت همراه شما عزیزان است. شما می توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید و یا از طریق راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *