تراکت, مقالات

چطور متن آگهی تبلیغاتی تراکت را خوب بنویسیم؟

چطور متن آگهی تبلیغاتی تراکت را خوب بنویسیم؟

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در چاپ تراکت به آن توجه کنید، متن آگهی تبلیغاتی تراکت است؛ زیرا در کنار گرافیک و طراحی بصری به شما کمک می کند تا بیشترین بازدهی را از تبلیغات محلی خود داشته باشید. اما سوال پیش می آید که چطور متن آگهی تبلیغاتی تراکت را خوب بنویسیم تا نتیجه ی بهتری بگیریم؟ در این نوشتار  از تراکت آنلاین به پاسخ این سوال می پردازیم.

نکات مهم در نوشتن متن آگهی تبلیغاتی تراکت

بدیهی است که پیش از هر چیزی باید متن شما عاری از هر گونه غلط املایی، تایپی و نگارشی باشد و باید جمله بندی های شما کاملا صحیح باشد؛ بنابراین حتما قبل از چاپ یک بار دیگر متن خود را بازخوانی کنید. اما نکاتی وجود دارند که باعث افزایش جذابیت و جذب کاربران بیشتری خواهند شد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

مشتریان جامعه ی هدف خود را به خوبی بشناسید.

قبل از شروع نوشتن متن تراکت تبلیغاتی باید بدانید که این تراکت دقیقا قرار است به دست چه کسانی برسد و مشتریان شما چه پرسونایی دارند. منظور ما از پرسونا این است که پارامترهایی مانند سن، میزان تحصیلات، علاقمندی ها و حتی میزان درآمد آن ها را بدانید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید در تمامی کسب و کارها تمام پارامترهای شناخت پرسونای مخاطب نیاز نیست و بر اساس شرایط مشخص می شوند. دانستن این که دقیقا قصد جذب چه کسانی را دارید به شما کمک می کند تا لحن نوشتار و مواردی که باید در متن خود بنویسید را پیدا کنید. شما باید با توجه به علاقمندی های کاربر دقیقا چیزهایی را در متن خود بیاورید که برای وی جذاب است.

برند و مجموعه ی خود را به صورت کامل معرفی کنید.

کاربران تا زمانی که اطلاعات کافی نسبت به شما نداشته باشند، به شما اعتماد نخواهند کرد. سعی کنید در این معرفی تمامی ویژگی های مثبت خود را ذکر کنید. از جمله این ویژگی ها می توان به سوابق کاری، نمونه های موفق، محصولات ویژه و میزان رضایت مشتریان قبلی اشاره کرد. از سوی دیگر اگر برای رستوران، فست فود و یا کافی شاپ خود می خواهید تراکت چاپ کنید، بهتر است تنوع محصولات خود را در این تراکت نشان دهید.

ارزش پیشنهادی خود را به کاربر نشان دهید.

هر کسب و کاری با یک هدف خاص راه اندازی می شود که نسبت به رقبا ویژگی برتری دارد و دقیقا این همان دلیلی است که کاربران باید از سرویس یا محصولات شما استفاده کنند. در اصطلاح به این هدف، ارزش پیشنهادی گفته می شود. کاربران باید دقیقا بدانند که شما چه برتری نسبت به سایر کسب و کارهای مشابه دارید؛ بنابراین در متنی کوتاه باید مزیت هایی که برای کاربر دارید را به وی نشان دهید.

آموزش نوشتن متن تبلیغاتی تراکت جذاب

از کلمات آهنربایی در تیترها استفاده کنید.

همانطور که می دانید متونی که فونت بزرگتری دارند، بیشتر چشم کاربران را در نگاه اول درگیر می کنند؛ به همین دلیل تیترها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. در نوشتن تیتر بهتر است از کلمات آهنربایی استفاده کنید. منظور از کلمات آهنربایی کلماتی هستند که به صورت ناخودآگاه بر ذهن کاربران اثر مثبت می گذارند. برخی از این کلمات عبارتند از :

  • تنوع بالا
  • قیمت مناسب
  • جامع
  • سریع
  • ارسال رایگان
  • و …

اغراق را کنار بگذارید.

باور غلطی که در زمینه ی تبلیغات وجود دارد این است که هرچه سعی در بزرگنمایی داشته باشید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت اما در دنیای واقعی به هیچ عنوان به این شکل نیست. شما باید دقیقا محصولات و خدماتی را که ارائه می کنید به کاربران معرفی کنید؛ زیرا در صورت وجود مغایرت تبلیغات با فعالیت شما، کاربران نسبت به برند شما بی اعتماد خواهند شد و این یعنی مرگ کسب و کار!

پیشنهادات ویژه در نظر بگیرید.

همه ی افراد نسبت به تخفیف، حراج و پیشنهادات ویژه حس خوبی دارند؛ زیرا فکر می کنند که در این صورت خدماتی بهتر و با کیفیت بالاتر در ازای مبلغ کمی دریافت می کنند. بهتر است پیش از چاپ تراکت به این مسئله فکر کنید که چطور می توانید با برگزاری یک کمپین تبلیغاتی کاربران را به سمت خرید و استفاده از خدمات خود سوق دهید. این پیشنهاد را حتما در تراکت خود ذکر کنید تا کاربران جدیدی کسب کنید.

در صورت نیاز قیمت سرویس ها و محصولات خود را درج کنید.

معمولا کاربران در برابر شرایطی که کاملا شفاف نیست گارد دارند و دوست دارند پیش از برقراری ارتباط، از تمامی شرایط شما آگاه باشند. به عنوان مثال برای چاپ تراکت تدریس خصوصی می توانید قیمت هر جلسه از آموزش را مشخص کنید تا کاربران با آگاهی کامل با شما ارتباط برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *