تراکت, مقالات

چگونه متن آگهی تبلیغاتی آژانس هواپیمایی را بهتر از دیگران بنویسیم؟

اگر سری به مجلات و روزنامه های مختلف بزنید یا یکی از وب سایت های خبرگزاری گوگل را باز کنید، در نگاه اول چه چیزی شما را به خواندن آن مطلب جذب می کند؟ بله درست است، در مرحله اول تیترها خواننده را مجذوب می کنند و باعث می شوند که شما ادامه مطلب را بخوانید یا به راحتی از کنار آن عبور کنید. در واقع تیتر یا عنوان هر مطلبی می تواند شما را قانع کند که آیا این مطلب ارزش خواندن را دارد یا نه! در این مقاله به بررسی تبلیغ نویسی برای آژانس های هواپیمایی می پردازیم تا در اولین نگاه، مخاطب خود را جذب کنید؛ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اهمیت تبلیغات برای آژانس های هواپیمایی

آژانس های هواپیمایی که از طریق وب سایت ها و به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و یا دفاتر حضوری در نقاط مختلف شهر دارند، می توانند با استفاده از روش متن های تبلیغاتی با عناوین جذاب برای فروش بلیط های خود استفاده کنند. در واقع با این روش یک رقابت شدید میان آژانس های هواپیمایی صورت می گیرد.

تاثیر تبلیغ نویسی در میزان فروش بلیط های یک آژانس هواپیمایی به قدری زیاد است که به اصطلاح یک دشمنی میان آژانس شما با سایر آژانس های هواپیمایی به وجود می آید. منظور از دشمنی این است که بسیاری از آژانس ها حقیقت را در مورد شرایط پرواز و هزینه های واقعی آن در اختیار مردم قرار نمی دهند؛ بنابراین شما می توانید با یک تبلیغ نویسی خوب نسبت به جزئیات پروازها اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار دهید که همین امر باعث دشمنی میان شما و سایر آژانس ها می شود. به این روش اصطلاحا روش دشمن مشترک در تبلیغ نویسی می گویند که به نوعی رقابت میان هم صنفی ها نیز می باشد.

چگونه بهترین متن تبلیغاتی را برای آژانس هواپیمایی بنویسیم؟

برای جذابیت متن های تبلیغاتی باید ابتدا یک عنوان جذاب پیدا کنیم که این کار کمی دشوار به نظر می آید. در واقع عنوان جذاب باعث ترغیب مخاطب به خواندن متن می شود؛ بنابراین اگر قصد فروش محصولات یا گسترش کسب وکار خود را دارید، لازم است برای متن تبلیغاتی یک عنوان جذاب درج کنید.

اگر متن تبلیغاتی نوشته شده خوب باشد اما عنوان جذابی نداشته باشد، مخاطب متن شما را تا انتها نخواهد خواند. یکی از ویژگی های عنوان مناسب، کوتاهی عنوان در عین جذابیت آن است. اما سوال ایجاد می شود که عنوان خوب چه عنوانی است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت، عنوان خوب عنوانی است که باعث جذب مخاطب شده به طوری که نه تنها کاربر از ادامه خواندن مطلب منصرف نشود؛ بلکه تمام مطلب را با اشتیاق بخواند. در واقع این عنوان باعث افزایش ارزش متن از دیدگاه مخاطب می شود.

در تبلیغ نویسی باید به پایین تر بودن هزینه پروازهای آژانس خود نسبت به آژانس های سطح شهر اشاره کنید. در تبلیغ نویسی باید به گونه ای خدمات آژانس خود را شرح دهید که باعث جلب رضایت مشتریان شود. به طورکلی انتخاب عنوان جذاب برای یک متن تبلیغاتی یکی از روش های تاثیرگذاری متن می باشد که به منظور جذب مخاطبان نگارش شده است.

در تبلیغ نویسی باید سلیقه مخاطبان را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال در تبلیغ نویسی آژانس هواپیمایی باید بدانید مخاطبان بیشتر به رزرو پروازهای داخلی و اطلاعات مربوط به آنها علاقه مند هستند یا به دنبال اطلاعات مرتبط با سفر های خارجی هستند.

لازم است بخشی از تبلیغات متنی آژانس هواپیمایی را به معرفی تورهای گردشگری و شرایط این تورها اختصاص دهید تا از این طریق مشتریان زیادی را جذب کنید. توجه داشته باشید که هرچه عنوان انتخابی شما بهتر باشد، فروش انواع بلیط های آژانس مورد نظر نیز بیشتر خواهد بود.

در تبلیغ نویسی برای آژانس هواپیمایی باید وجه تمایز آژانس خود را با سایر آژانس های سطح شهر بیان کنید تا از این طریق مشتریان را ترغیب به خرید بلیط کنید. باتوجه به تاثیر زیاد تبلیغات متنی بر فروش بلیط های یک آژانس هواپیمایی، امروزه حتی اکثر دفاتر هواپیمایی موجود در سطح شهر نسبت به ایجاد وب سایت و درج تبلیغات متنی برای فروش بیشتر اقدام کرده اند. در ادامه لیستی از بهترین متن های تبلیغاتی برای آژانس هواپیمایی را آورده ایم تا بتوانید از آن ها استفاده کنید و یا با خواندن آن ها ایده هایی نو برای کپی رایتینگ یا همان تبلیغ نویسی به ذهن شما خطور کند.

دانلود متن آگهی تبلیغاتی آژانس هواپیمایی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *