کارت ویزیت, مقالات

انواع کارت ویزیت تبلیغاتی + بررسی تمامی مدل ها

کارت ویزیت تبلیغاتی یکی از انواع روش های کاربردی برای تبلیغ و گسترش کسب و کارها است. در واقع مشاغل مختلف برای معرفی خود به سایر اشخاص و شرکت ها، جهت همکاری و رونق کسب وکار، از انواع کارت ویزیت های تبلیغاتی استفاده می کنند.

برای این که کارت ویزیت بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد باید به چند نکته توجه کنید:

  • کارت ویزیت باید حاوی اطلاعات دقیق مرتبط با شغل شما باشد. به عنوان مثال یک کارت ویزیت باید آدرس دقیق شرکت، انواع خدمات ارائه شده توسط مجموعه، شماره تماس و… را در برگیرد.
  • درج آرم و لوگوی مخصوص کسب و کار شما در کارت ویزیت نشان دهنده هویت کسب و کار شما می باشد.
  • طراحی کارت ویزیت باید کاملا خوانا، روان و جذاب باشد تا مورد توجه افراد قرار گیرد.

انواع کارت ویزیت تبلیغاتی

کارت ویزیت تبلیغاتی باتوجه به جنسی که دارد، دارای انواع مختلفی می باشد. در این مقاله به بررسی انواع کارت ویزیت تبلیغاتی می پردازیم.

انواع کارت ویزیت سلفون مات و سلفون براق

سلفون نوعی ماده پلاستیکی و نازک است که به عنوان کاور کارت های ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد. کارت ویزیت سلفون در دو نوع کارت ویزیت سلفون مات و سلفون براق طراحی و عرضه می شود. در نوع مات، رنگ ها کمی ملایم تر هستند و برای برخی جذابیت ویژه ای دارند.

در انواع کارت ویزیت سلفون براق، لایه سلفون رنگ و لعاب بیشتری به طرح کارت ویزیت می بخشد و نور را منعکس می کند. به طورکلی انواع کارت ویزیت سلفون به دلیل داشتن کاور پلاستیکی، امکان پاره شدن ندارند اما قابلیت نوشتن با خودکار روی کارت ویزیت های سلفون وجود ندارد.

انواع کارت ویزیت لمینت مات و لمینت براق

کارت ویزیت هایی که دارای پوشش لمینت هستند، مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به انواع کارت ویزیت های سلفون دارند. در واقع لمینت یک لایه پلاستیکی مقاوم است که از طریق حرارت روی کارت ویزیت قرار می گیرد و بسته به نوع درخواست مشتریان در انواع لمینت مات و لمینت براق طراحی می شوند.

تفاوت کارت ویزیت لمینت براق با لمینت مات در انعکاس نور است. لمنیت براق همانطور که از نام آن مشخص است، نور را از سطح خود منعکس می کند و جلوه بیشتری دارد اما لمینت مات نور را منعکس نمی کند.

لازم به ذکر است، لمینت براق قابلیت نوشتن با خودر کار ندارد و هر دو نوع کارت ویزیت به صورت عمده چاپ می شوند.

انواع کارت ویزیت لمینت برجسته و لمینت برجسته مخملی

برای طراحی انواع کارت ویزیت های برجسته از دستگاه های مخصوص برای ایجاد برجستگی ها استفاده می شود. در طراحی و پردازش کارت ویزیت لمینت برجسته از تکنیک یووی برای براق کردن قسمت هایی از کارت ویزیت استفاده می شود.

انواع کارت ویزیت های لمینت برجسته مخملی علاوه بر ویژگی های فوق، روی سطح کارت ها حالت مخمل و مات می شود. کارت ویزیت لمینت برجسته مخملی دارای ضخامت و مقاومت بالایی است و جلوه ای ویژه و خاص به کارت ویزیت شما می بخشد.

سوسماری

به دلیل حالت و فرم ویژه ی این نوع کارت ویزیت، به نام کارت ویزیت سوسماری شناخته می شوند. کارت ویزیت های سوسماری سطح ناهموار و پردازش شده ای دارند. جلوه ویژه کارت های سوسماری به دلیل سطح زیبای آنها دو چندان می شود. از آنجایی کارت ویزیت راه ارتباطی شما با سایر افراد است، بنابراین باید در طراحی و انتخاب مدل آن توجه ویژه ای داشته باشید.

طرح چرم

کارت ویزیت های چرم دارای بافت چرم و ضخامتی مشابه کارت ویزیت های سلفون هستند. ظاهر متفاوت این نوع کارت ویزیت به دلیل بافت یو وی آن است. کارت های طرح چرم جذابیت ظاهری زیادی دارند و بسیار مقرون به صرفه هستند. ای نوع کارت بسیار سبک هستند و بخاطر داشتن روکش یو وی نسبت به آب و رطوبت مقاوم می باشند. امکان نوشتن با خودکار روی کارت های چرمی وجود دارد و با دستگاه های مخصوصی طراحی و تولید می شوند.

 گلاسه یووی

در چاپ کارت ویزیت گلاسه یووی از ورق گلاسه 300 گرم استفاده می شود که روی آن با لایه یو وی پوشش داده می شود. این نوع کارت ویزیت علاوه بر جذابیت ظاهری، بسیار مقرون به صرفه می باشد.  درواقع روکش یوو درخشندگی و جلوه ویژه ای به کارت های ویزیت می دهد که همین امر موجب جذب مخاطبان به شرکت یا کسب و کار شما می شود.

کتان

این نوع کارت ویزیت به دلیل نداشتن روکش پلاستیکی، نسبت به دیگر کارت ویزیت ها استحکام کمتری دارند و به راحتی تا یا پاره می شوند. کارت ویزیت کتان بسیار متداول و پرمصرف بوده و مقرون به صرفه هستند.

کارت ویزیت با جنس کتان محدودیتی برای نوشتن با خودکار ندارند اما در برابر رطوبت و آب نیز مقاومتی ندارند. این نوع کارت ویزیت بافت مخصوصی دارد و در طراحی آن از انواع  رنگ های تنپلات یکنواخت استفاده می شود. کارت هایی با بافت کتان، عمدتا برای  کارت هایی سفید رنگ یا طرح روشن مناسب  هستند.

جمع بندی از انواع کارت ویزیت تبلیغاتی

در این مقاله به توضیح مختصری در خصوص انواع کاربردی کارت های ویزیت پرداختیم. باتوجه به کاربرد کارت های ویزیت در گسترش و تبلیغ مشاغل، باید در طراحی و سفارش کارت ویزیت دقت زیادی داشته باشید. امروزه با گسترش امکانات و تنوع دستگاه های چاپی، کارت های ویزیت درانواع مختلفی طراحی و عرضه می شوند، بنابراین شما می توانید با درنظر گرفتن طرح و ایده خود؛ نسبت به سفارش کارت ویزیت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *