آموزش, بروشور, تراکت, مقالات

13 ایده خلاقانه برای الهام بخشیدن به طراحی شما

13 ایده خلاقانه برای الهام بخشیدن به طراحی شما

بروشورها و تراکت‌ها ابزاری عالی برای گسترش آگاهی از پیشنهادها، رویدادهای آینده، تبلیغات یا کنفرانس‌ها هستند. در مقالهٔ امروز، من بهترین ایده‌های بروشور را برای کمک به شما در طراحی‌های بازاریابی جمع کردیم.

بیایید شروع کنیم!Scrum For Marketing rocket costume work meeting communicate discuss plant web happy boy office computer man girl woman illustration character

1: قلم‌ها و رنگ‌های پررنگ را با هم مخلوط کنید

روند برجسته طراحی گرافیکی استفاده از رنگ‌های روشن و فونت‌های پررنگ است. این گزینه‌های رنگارنگ برای طراحی مینیمالی‌اتی محبوب، یک گزینه عالی برای بروشوری است که باید توجه مخاطبان شما را جلب کند.

برند‌ها می‌توانند از طرح‌های رنگی و تایپوگرافی فوق‌العاده چشم‌نواز که بالاتر از سایر مطالب است استفاده کنند. مقاومت در برابر بازکردن بروشورهایی که از این ایده استفاده می‌کنند دشوار است، و آن را یک روش عالی برای برجسته‌سازی پیام خود می‌کند.Documents with project and graph kit8 flat vector illustration results marketing support paper project document folder

2: برای سازماندهی طراحی خود از رنگ استفاده کنید

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های طراحی بروشور، فضا است. شما فضای محدودی برای برقراری پیام مهم خود دارید.

برای دستیابی به‌وضوح مطلوب، سازماندهی مؤثر محتوای خود بسیار مهم است. به این ترتیب، می‌توانید تمام اطلاعات خواننده خود را در حالی که بیش از حد آنها را با کلمات درگیر نمی‌کنید، قرار دهید.

یک روش مؤثر برای دستیابی به این نظم، طراحی رنگ است.

هنگامی‌که در بروشور خود از زمینه‌های متضاد برای بخش‌های مختلف استفاده می‌کنید، لذت مطالعه بیشتر می‌شود. می‌توانید از ابزاری مانند Visme استفاده کنید تا مطمئن شوید همه عناصر بصری شما به‌درستی انتخاب شده اند یا نه.

3: از تایپوگرافی به‌عنوان پیام بروشور استفاده کنید

انتخاب صحیح تایپوگرافی یک روش عالی برای افزایش بازخورد بروشور و تراکت است. می‌توان از فونت ضخیم و پررنگ استفاده کرد تا پیام کلی بروشور شما کاملاً واضح و خوانا باشد.

انتخاب فونت اغلب به موضوع بروشور شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر برای یک علت جدی آگاهی را افزایش می‌دهید، می‌توانید یک‌قلم با وزن سنگین را انتخاب کنید.

برعکس، یک فونت سبک، انتخاب بهتری برای برندهایی باشد که می‌خواهند احساس شادی یا سرگرمی را بیان کنند.

فونت‌ها یک عنصر قدرتمند طراحی هستند که می‌توانند بر رفتار مخاطبان شما تأثیر بگذارند. ایده خوبی است که برای انتخاب استراتژیک کمی وقت بگذارید.Content marketing - illustration marketing woman google clean affinity designer character illustration vector

4: از عکس‌ها و نمادهای تصویری استفاده کنید.

آیکون‌های مصور یک عنصر محبوب طراحی هستند. نمادها به اصیل جلوه‌دادن بروشورها کمک می‌کنند. علاوه بر این، وقتی مقدار قابل توجهی از محتوای موردنیاز خواننده برای مشاهده آن وجود دارد، نمادها و عکس‌ها به طور یکسان راهی عالی برای اضافه‌کردن شخصیت به طراحی شما هستند.

5: از آمار به‌عنوان عنصر مهم تصویری استفاده کنید.

تأکید بر آمار به‌عنوان یک نقطه کانونی مهم بینایی، انتخاب بسیار خوبی برای طراحی بروشور شما است و به‌راحتی می‌توانند به‌عنوان عنصر اصلی طراحی استفاده شوند.

آمار برای متوقف کردن خوانندگانی که به طور غیرمعمول در حال مرور آهنگ‌های خود هستند مفید است. به همین دلیل، باید از آنها در کنار پیام‌های مهمی که می‌خواهید برقرار کنید استفاده شود.

6: از تضاد رنگ‌ها برای برجسته‌سازی مطالب استفاده کنید

استفاده از کنتراست رنگی کمک زیادی به برجسته شدن یک پیام خاص می‌کند.

از طریق استفاده از طراحی هوشمند، می‌توانید سلسله‌مراتبی معقول ایجاد کنید که مخاطبان شما را به سمت محتوای موردنیاز بیشتر راهنمایی کند.

به طور خاص، استفاده از رنگ‌های مکمل تأثیر بصری ایجاد می‌کند که تأثیر زیادی بر خواننده شما می‌گذارد.

7: از تصاویر ثابت در طراحی بروشور خود استفاده کنید

استفاده از مضامین بصری متناقض یکی از ساده‌ترین اشتباهات یک طراح است. با گزینه‌های سفارشی‌سازی که در دسترس شما قرار دارد، می‌توانید عنصر به عنصر را لایه‌بندی کنید بدون اینکه در یک موضوع ثابت حل شود. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که تصاویر صورت کلی به ایده بزرگ‌تری اضافه می‌شوند.

8: دعوت به عمل را با رنگ‌های روشن برجسته کنید

فراخوان قوی اقدام عنصر مهم بروشور و تراکت شما است. مخاطبان شما به یک فراخوان قوی برای ارتباط با شما نیاز دارند تا بدانند شما چه کمکی به آنها می‌کنید. گزینه‌های زیادی برای تأکید بر دعوت به عمل در بروشورها وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید از متن قوی، رنگ‌های پررنگ یا یک نماد استفاده کنید تا مطمئن شوید که دعوت به عمل برجسته است.Marketing Campaign Illustration illustration profit banner optimization discussion promotion advertising campaign strategy marketing

9: با تجسم داده‌ها، وضوح را افزایش دهید

در حالی که ایده‌های بروشور را بررسی می‌کنید، استفاده کارآمد از فضا موردتوجه قرار می‌گیرد.

ازآنجاکه این امر محدودکنندۀ میزان محتوایی است که می‌توانید استفاده کنید، باید مطمئن شوید که هر عنصر پیامی را به مخاطب منتقل می‌کند.

به همین دلیل تجسم داده‌ها هنگام طراحی بروشور ایده خوبی است.

تجسم داده‌ها هم جذاب و هم مختصر است. به همین دلیل، آنها گزینۀ بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با فضای محدود هستند.

10: فراخوان‌های واضح برای عمل را در آن بگنجانید

پیش‌ازاین، ما در مورد اهمیت تأکید بر دعوت به عمل با رنگ صحبت کردیم. درک حداقل داشتن یک فراخوان برای اقدام در بروشور خود بسیار مهم است. اگر خواننده شما پس از خواندن نسخه شما هیجان‌زده نیست که اقدامی انجام دهد، بنابراین فراخوان شما نیاز به کار دارد.

به عنوان مثال، ذکر یک وب‌سایت یا شماره‌تلفن اطلاعات تماس است. هنگام استفاده از دعوت به عمل، باید دلیل واضحی برای خواننده خود ارائه دهید.

11: بهبود سازمان بروشور با بخش‌های واضح

مرتب نگه‌داشتن بروشور خود راهی عالی برای بهبود طراحی و خوانایی آن است. به‌ویژه، شماره‌گذاری به بخش‌های مختلف یک استراتژی سازمانی خوب است.

بخش‌هایی که به‌وضوح مشخص شده‌اند، به خوانندگان شما کمک می‌کند تا اطلاعات را جستجو کنند. بعلاوه، بخش‌های روشن می‌توانند به درک مطلب کمک کنند.

12: از آیکون‌های بصری با کیفیت استفاده کنید

بروشورها و تراکت‌ها برای چاپ ساخته شده‌اند. پس، بسیار مهم است که هر یک از لوگو‌ها، نمادها و آیفون‌هایی که استفاده می‌کنید با کیفیت باشد. به‌ویژه، وقتی صحبت از هر تصویر یا عکسی است، مطمئن شوید که تصاویرتان باکیفیت است تا هنگام چاپ به‌صورت پیکسل نشود.13 ایده خلاقانه برای الهام بخشیدن به طراحی شما

شماره 13: خوانایی بروشور را با نشانه‌های بصری بهبود ببخشید

نشانه‌های بصری قسمت مهمی از زندگی ما هستند. به عنوان مثال، یک علامت توقف قرمز بزرگ مطمئناً توجه ما را جلب می‌کند. رنگ قرمز روشن چشم ما را هدایت می‌کند در حالی که کلمه توقف به ما هشدار می‌دهد که ممکن است خطری پیشرو داشته باشد. استفاده از این دانش روان‌شناسی می‌تواند به ما در ایجاد بروشور تأثیرگذار کمک کند.

استفاده از نشانه‌های طراحی مناسب در بروشور ما به خواننده ما کمک می‌کند تا تجربه‌ای عالی داشته باشد.

انتخاب‌های طراحی ما اغلب بسیار ظریف‌تر از استفاده از علامت ایست قرمز است. بااین‌حال، استفاده از عنصری مانند خطوط ظریف راهی عالی برای هدایت چشم خوانندگان است. بدون آنها، ممکن است گیج‌کننده باشد که کدام بخش از بروشور شما را بخواند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *