آموزش, بروشور

6 نکتهٔ طلایی برای یک بروشور چشم‌نواز

6 نکتهٔ طلایی برای یک بروشور چشم‌نواز

استفاده از بروشورها یکی از مؤثرترین ابزارهای بازاریابی هستند که می‌توانید برای هر فعالیت کارآفرینانه‌ای که دارید از آنها استفاده کنید. بروشورهای تجاری از نظر پیامی که به مشتریان منتقل می‌کنند مقرون‌به‌صرفه و زودبازده هستند. همچنین توزیع آن‌ها بسیار آسان است. زمانی که برای محصول خود رقابت می‌کنید، می‌توانید کسب‌وکار خود را شخصی‌سازی کرده و به سهام‌داران معرفی کنید.

برای اینکه بروشور مفیدی ایجاد کنید، باید به مشتری، خدمات و یا محصولتان و فواید استفاده از محصول خود در مقایسه با رقبای دیگر اشاره کنید. عامل حیاتی در بازاریابی ایجاد یک تأثیر بسیار عالی برای مشتری است. احتمالاً در این فکر هستید که ” من چگونه این بروشورها را برای کارم مؤثر بسازم؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را در ایجاد یک بروشور تبلیغاتی راهنمایی می‌کند که باعث کارآمدی در بازاریابی کسب‌وکارتان می‌شود.

ممکن است ساده به نظر برسد، اما اهمیت یک بروشور خوب طراحی‌شده در دنیای بازاریابی نباید نادیده گرفته شود. یک طراحی بروشور موفق توجه حضار را جلب و به یک مشتری دائمی تبدیل می‌کند.

مشتریان می‌خواهند اطلاعات داخل را بخوانند. این یک روش بسیار مؤثر و مقرون‌به‌صرفه برای ترویج کسب‌وکار شما است و ایجاد یک بروشور مؤثر ساده‌تر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید!

در اینجا چند نکته برای حرفه‌ای‌تر شدن طراحی‌های بروشور آورده‌ایم:

1-مخاطب هدف را شناسایی کنید.

مشخص‌کردن مخاطبین خود بهترین راه برای کمک به حصول اطمینان از این است که بروشورتان هدف قرار دارد. چه کسی محصول یا خدمات شما را خواهد خرید؟ آن‌ها در چه بازهٔ سنی قرار دارند؟ منافع آن‌ها چیست؟ این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا سبک و محتوای موردنیاز برای جلب‌توجه به مخاطبین خود را به طور مؤثر ایجاد کنید.مخاطب هدف

کارایی بروشورهای تجاری به‌دقتی بستگی دارد که در آن مخاطبین موردنظر شما را هدف قرار می‌دهند. اکثر کسب‌وکارها دارای مخاطبان گسترده، اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان احتمالی، کارکنان، شرکا، جامعه عمومی یا اهداف شرکت هستند. شما باید بروشور را چاپ کنید که به طور مستقیم مخاطبان هدف شما را مخاطب قرار دهد تا آن را مؤثرتر کند.

دو مخاطب قابل‌توجه وجود دارند که شما باید به آن‌ها توجه کنید، اول کسانی که پیش‌ازاین به کسب‌وکار شما علاقه دارند و دوم آن‌هایی که می‌خواهید به کارتان جذب شوند. این دو گروه ممکن است نیازمند دو بروشور ساختاریافته متفاوت باشند. بااین‌حال، مطمئن شوید که محصول یا خدمات خود را به هر دو می‌فروشید. شما به هر دوی آن‌ها نیاز دارید، پس مطمئن شوید که آن‌ها را جذب می‌کنید، تا آن‌ها را بیشتر علاقه‌مند کنید!

2-تیتر جنجالی بسازید.تیتر جذاب

درست مانند خط اول در یک مقاله، تیتر اولین پیامی است که چشم بیننده را به خود جلب می‌کند. هدف از این کار، گرفتن اطلاعات به‌سرعت است، بنابراین یک تیتر جالب بسیار مهم است. آن را کوتاه و جذاب کنید و یک نقطه فروش کلیدی را در تیتر ایجاد کنید که مخاطب مجذوب شما شود.

3- مختصر و مفید باشید.

محتوا در بروشور به طور خلاصه و برای نقطهٔ شروع مطالعه طراحی می‌شود. مخاطبین شما زمان زیادی صرف خواندن بروشور نخواهند کرد، بنابراین باید اطلاعات لازم خود را به‌سرعت به او برسانید. از بولت پوینت‌ها، بولد کردن متن، پاراگراف‌های کوچک و عناوین مستقیم استفاده کنید. شما باید به مشتری خود اجازه دهید بداند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کم‌ترین لغات چه چیزی ارائه می‌دهید.

4-استفاده از تصاویر باکیفیت

زمانی که با عینک کثیف روبروی خود را نگاه می‌کنید چه احساسی دارید؟ قطعاً دیدن خیابان تار هرکسی را خسته و کلافه می‌کند این حس همان احساسی است که مشتری پس از دیدن بروشور شلوغ و بی‌کیفیت پیدا می‌کند.

تصاویر هر ذره به‌اندازه کلماتی که آن‌ها را همراهی می‌کنند، مهم هستند. این کار به خواننده کمک می‌کند مشخص کند که آیا بروشور ارزش نگاه‌کردن را دارد یا نه، و یک تصویر خوب بلافاصله چشم خواننده را جلب می‌کند. تصاویری که از آن‌ها استفاده می‌کنید باید با مطالب مرتبط باشند و پیام خود را به طور مؤثری تحویل دهند.

مشتریان همیشه می‌خواهند خدمات یا محصولات باکیفیتی دریافت کنند. از رهاکردن آن‌ها در مورد محصول یا خدماتتان با استفاده از تصاویر غیرمرتبط خودداری کنید. برای افزایش اثربخشی آن‌ها، یک عکاس حرفه‌ای استخدام کنید.

5- منحصربه‌فرد باشید.منحصر به فرد

ایجاد کار خلاقانه و منحصربه‌فرد برای هر شرکتی مهم است و شما را از رقبا جدا می‌کند و به مشتریان کمک می‌کند بروشور شما را به نحوی متفاوت مطالعه کنند. طرح‌های الگوی بی‌پایان موجود در وب وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا بهترین بروشور خود را بسازید!

6-مخاطب را به کاری دعوت کنید.

از مخاطبین خود بخواهید کاری را در پایان بروشور انجام دهند. فراخوانی برای عمل به خواننده‌تان چیزی برای انجام‌دادن، یا نوعی انگیزه برای حرکت روبه‌جلو در فرایند خرید می‌دهد. به آن‌ها بگویید که تماس تلفنی با شما یا تماس با شما برای اطلاعات بیشتر، یک نمونه رایگان و یا حتی برای دریافت کد تخفیف تماس بگیرید. این به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر با کسب‌وکار شما آشنا شوند و احتمال اینکه آن‌ها به چیزی که شما ارائه می‌دهید، به شما می‌رسند را افزایش می‌دهد.فراخوانی برای عمل

شما باید جذابیت بروشور خود را از طریق طراحی افزایش دهید. آن را خلاقانه‌تر پیاده‌سازی کنید و اولین تأثیر خوب را به مخاطب هدف خود افزایش دهید. توجه داشته باشید که رنگ‌های مختلف احساسات مختلفی را ایجاد می‌کنند، بنابراین از رنگ‌هایی که با محصول یا خدمات کسب‌وکار شما همخوانی دارند، استفاده کنید.

همان‌طور که بر ایجاد بهترین طراحی برای بروشور خود تمرکز می‌کنید، دقت کنید که کار رقبای خود را مدنظر قرار دهید. از طراحی آن‌ها برای سفارشی کردن استفاده کنید که ویژگی‌های بهتری دارد و پاسخ‌دادن را آسان‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *