آموزش

۵ نکته برای جذب مشتریان جدید

جذب مشتریان جدید

جذب مشتریان جدید به‌صورت خودکار اتفاق نمی‌افتد. در اینجا ۵ نکته وجود دارد که شما می‌توانید برای مشتریان بیشتر و افزایش فروش انجام دهید.

واضح است که بدون مشتری، کسب‌وکارتان هم ندارد. اما جذب مشتریان جدید به طور خودکار اتفاق نمی‌افتد. شما باید راه‌هایی برای رسیدن به آن‌ها پیدا کنید، آن‌ها را به‌طرف کسب‌وکارتان جذب کنید و برای فروش بیشتر نگه دارید. کسب‌وکار شما به یک برنامه بازاریابی نیاز دارد که به نحوهٔ جذب مشتریان و افزایش فروش می‌پردازد.

برنامه بازاریابی می‌تواند کمی گیج‌کننده به نظر برسد، اما نگران نباشید! خبر خوب این است که شما برای آوردن مشتریان جدید به یک تیم مدیریت اجرایی نیاز ندارید. این ۵ استراتژی مقرون‌به‌صرفه به شما کمک خواهند کرد تا یک برنامه بازاریابی برای کسب‌وکار خود بسازید.

1. مشخص‌کردن مشتریان جدید خود

یکی از اصول مشترک هر فعالیت بازاریابی مؤثر، شناخت مشتری است. سؤال اول این است که «مشتری جدید ایده‌آل شما کیست؟ سؤال دوم این است که» مشتری جدید ایده‌آل شما از کسب‌وکار شما چه می‌خواهد؟ ”

توسعه یک استراتژی بازاریابی مؤثر برای یک فرد بسیار ساده‌تر از آن است که هر فرد دقیقاً همان چیز را بخواهد، بنابراین باید یک تور بزرگ برای جلب‌توجه عمومی قرار دهید. برخی از شرکت‌های بزرگ می‌توانند این کار را می‌کنند.مشخص‌کردن مشتریان جدید خود

برای مثال آمازون یا هر برند دیگری، آنها زیرساخت‌ها و قدرت بازار را دارند تا بتوانند مشتریان را تقریباً از هر جمعیتی جلب کنند. اما حتی برندهای مطرح جهانی هم تأکید ویژه‌ای بر جمعیت‌شناسی خاصی دارند که احتمالاً مشتریان خوبی هستند؛ بنابراین، اولین قدم این است که پایگاه مشتری خود را به‌وضوح مشخص کنید.

2. از بازاریابی واکنش مستقیم برای جذب مشتریان استفاده کنید.

بازاریابی پاسخ مستقیم یک تاکتیک محبوب است که در آن شما از مشتریان خود می‌خواهید که درگیر فراخوان عمل شوند. معمولاً، این شامل پاسخ به یک ایمیل یا انتخاب گروه بازاریابی ایمیل شما می‌شود. مزیت این نوع بازاریابی این است که شما فهرستی از مشتریان علاقه‌مند ایجاد می‌کنید که می‌توانید با فروش، رویدادها، خبرنامه‌ها و سایر یادآوری‌ها به آنها دسترسی داشته باشید تا نام تجاری خود را در ذهن خود نگه دارید.

بازاریابی مستقیم زمانی بهترین کار را می‌کند که پیام‌های جذاب برای جذب مشتری و جلب‌توجه جمعی آنها طراحی کنید. برخی از برندها با ارائه پاداش برای ثبت‌نام این کار را انجام می‌دهند.جذب مشتریان جدید

برخی دیگر پس از ثبت‌نام در لیست ایمیل تخفیف در خرید بعدی ارائه می‌دهند و برخی دیگر به‌سادگی بر بازاریابی ایمیل خود تأکید می‌کنند و اغلب افراد را وادار به ثبت‌نام می‌کنند.

البته، برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش، شما باید در واقع به ایمیل‌های خود ادامه دهید. خبرنامه‌های منظمی را با روز رسانی در مورد محصولات جدید، تبلیغات، اخبار مربوط به کسب‌وکار خود و هر چیز دیگری که مشتریان شما ممکن است بدانند ارسال کنید. همانند هر نوع مواد بازاریابی، اطمینان حاصل کنید که خبرنامه شما با برند شما متناسب است. شما می‌توانید از یک سرویس مانند MailChimp برای سفارشی کردن یک الگوی طراحی و ارسال ایمیل به تمام لیستتان در یک‌زمان استفاده کنید که باعث می‌شود این کار حرفه‌ای به نظر برسد.

3. چیزی را به مشتریان جدید بدهید.

توزیع اقلام رایگان ممکن است منطقی‌ترین طرح کسب‌وکار برای یک مشاغل کوچک به نظر نرسد، به‌ویژه هنگامی که شما با بودجه کم شروع می‌کنید. اما این یکی از مواردی است که می‌خواهد کمی پول اولیه را برای درآمد بیشتر بعداً خرج کند.جذب مشتریان جدید

ارائه محصولات رایگان یا تخفیف‌دار می‌تواند مشتریان را از در بیرون کند. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید برای مشتریان خود تخفیف بدهید – شاید آن‌ها در اولین خرید خود ۱۰ درصد تخفیف بگیرند. همچنین می‌توانید برای مشتریان فعلی‌تان انگیزه‌هایی برای مشتریان جدید ارائه دهید – مانند پیشنهاد ۵ درصد تخفیف برای هر مشتری جدید که وارد می‌شوند. سپس شما مشتریان جدیدی دارید که وارد می‌شوند و مشتری اصلی شما بر می‌گردد تا از تخفیف استفاده کند. ارزشش را دارد که ۵ درصد را اصلاح کنید تا کل فروش را افزایش دهید.

4. کسب‌وکار خود را برای افزایش فروش به کسب‌وکار خود بدهید.

اگر کسب‌وکار شما در یک مغازه آجر و ملاط قرار دارد، توجه به پیامی که نمای بیرونی مغازه شما برای کسانی که از آنجا عبور می‌کنند ارسال می‌کند بسیار مهم است. آیا با نام تجاری شما مناسب است؟ آیا متناسب با منطقه است؟ آیا وضعیت خوبی دارد یا به نظر می‌رسد در حال خراب‌شدن است؟

افزایش فروش

شما می‌خواهید کسب‌وکار شما از همان ابتدا بهترین قدم را برداشته باشد. به‌جای غفلت از ویترین مغازه، به آن نگاهی انتقادی بدهید و مغازه خود را طوری ارزیابی کنید که گویی مشتری جدیدی هستید. آیا تمیز و روشن است؟ آیا تابلوهای شما در وضعیت خوبی هستند؟ آیا از جاده قابل‌مشاهده است؟ به همین ترتیب، داخل مغازه شما باید تمیز، سالم باشد و طوری طراحی شده باشد که متناسب با تصویر برند شما و سلیقه مشتریان هدف شما باشد. شما همچنین باید طرح فیزیکی را در نظر بگیرید. آیا جابه‌جایی مشتریان در مغازه آسان است؟ آیا مناطق تنگی وجود دارد که بتوانید آنها را مرتب کنید؟ شاید بتوانید نمایشگرها را جابه‌جا کنید تا مشتریان کمی راحت‌تر بمانند و چند محصول دیگر خود را در حال حرکت در فروشگاه مشاهده کنند.

همین مسئله در مورد کسب‌وکار آنلاین صادق است. سعی کنید خودتان را به‌جای مشتری قرار دهید و نگاهی به وب سایت خود بیندازید. آیا به نظر حرفه‌ای می‌رسد؟ آیا این محصول با لوگو و پیام‌رسانی مناسب است؟ زمانی که از زیبایی‌شناسی زودگذر کردید، دقت کنید که سایت کار می‌کند. هر لینک باید شما را به مکان مناسب ببرد، همه اطلاعات باید درست باشد، و مکانیسم‌های خرید و پرداخت باید به‌آرامی کار کنند. همچنین استفاده از آن آسان است. شما می‌خواهید آن‌قدر ساده باشد که از خرید به صندوق مراجعه کنید.

ایجاد کسب‌وکار شما یک راه عالی برای افزایش فروش است، با این تفاوت که مشتریان فعلی شما را راضی می‌کند.

5. استفاده از تراکت یا بروشور برای ارجاع به سایت

مهم‌تر از همه، بهترین کاری که می‌توانید برای جذب مشتریان جدید انجام دهید این است که با داشتن تراکت یا بروشور جذاب افراد را به مطالعه جذب می‌کنید و در انتها کافی است بارکد یا آدرس وب‌سایت فروشگاهی یا کانال‌های ارتباطی را قرار دهید تا مخاطبین به‌سرعت به سمت خرید جذب شوند.

این روزها تبلیغات کلامی واقعاً کلمه اینترنت است. به شبکه‌های اجتماعی شخصی خود دسترسی داشته باشید و بگذارید آن‌ها در مورد کسب‌وکار شما بدانند. از آن‌ها بخواهید که کسب‌وکار شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند و این کلمه را به دوستانشان و بعد از آن پخش کنند. حضور رسانه‌های اجتماعی فعال را حفظ کنید و از آن برای تماس با مشتریان خود استفاده کنید.

در نهایت…

اولین قدم برای جذب مشتری جدید این است که مطمئن شوید آنها از وجود کسب‌وکار شما آگاه هستند. همه چیز دیگر از آنجا نشات می‌گیرد.

بازاریابی واکنش مستقیم برای جذب مشتری

فهمیدن این که چطور مشتری را جذب کنید، کمی از فراست، عقل سلیم، و برخی حرکت‌های تجاری تاکتیکی است. همچنین مهم است که با تبلیغات ایمیلی، وب‌سایت‌های ارتباط‌جمعی و سایت‌های مرور کار کنید. بودجه‌بندی برای ارتقا و نمونه‌های کار نیز مؤثر است. اما همه اینها به همان اندازه که به مشتری افزایش کمک می‌کنند، پرداخت هزینه هم به دنبال دارد. فقط به یاد داشته باشید که انعطاف‌پذیر باشید همه چیز را امتحان کنید و ببینید برای کسب‌وکار شما چه‌کار می‌کند. زمانی که به یک استراتژی برنده رسیدید، نتیجه نهایی آن را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *