بروشور, تراکت, کاتالوگ

۱۸ نکته سریع برای ساخت و طراحی تراکت‌های کاری

۱۸ نکته سریع برای ساخت و طراحی تراکت‌های کاری

اگرچه بازاریابی با تراکت‌ها نسبتاً ارزان بوده و به‌راحتی می‌توان آن را انجام داد، هزینه‌های بازاریابی می‌تواند در طول زمان ایجاد شود. شرکت‌های کوچک به‌ویژه در برابر این هزینه‌ها آسیب‌پذیر هستند؛ بنابراین، ایجاد یک تراکت بازرگانی مؤثر برای اولین‌بار در اطراف تضمین می‌کند که منابع سرمایه‌گذاری شده شما به بازگشت سرمایه موردنیاز شما ضربه وارد می‌کنند.

بنابراین:

چگونه می‌توانید تراکت تجاری مؤثر ایجاد کنید؟

در اینجا چند نکته برای چاپ تراکت کاری عالی آورده‌ایم.

محتوای خود را کوتاه نگه دارید.

با درنظرگرفتن طراحی و اندازه تراکت خود، حوزه‌ای که می‌توانید محتوای آن را بنویسید محدود است. خواننده‌تان را درگیر فضاهای پر از اطلاعات نکنید. مطالب خود را به طور مختصر بنویسید. تنها موارد ضروری را بیاورید.

مطالب خود را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید.

ظاهر متن شما می‌تواند بر علاقه خواننده‌تان تأثیر بگذارد. در نگاه اول، پاراگراف‌های طولانی شبیه به دیواره‌ای عظیمی از متن هستند که می‌توانند خواننده‌تان را کلافه کنند. فضای سفید که اطراف یک المان طراحی مشخص است، به کاهش این فشار کمک می‌کند. برای تراکت کسب‌وکار اطلاعاتی، محتوای خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید تا آن را برای چشم خوشایند جلوه دهید.

از نقاط گلوله و اینفوگرافیک استفاده کنید.

در راستای ارائه خلاصه محتوا، سعی کنید داده‌ها را با استفاده از نقاط گلوله و نمودار خلاصه کنید. این کار اطلاعات را آسان‌تر می‌کند تا درک آن ساده شود.

یک تیتر جذاب ایجاد کنید.

این تیتر، اولین خط متنی خواهد بود که گیرنده شما آن را می‌خوانند. سعی کنید آن را جذاب کنید تا خواننده جذب متن شما شود.۱۸ نکته سریع برای ساخت و طراحی تراکت‌های کاری

یک راه ارتباطی را اضافه کنید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های محتوای شما عبارت فراخوانی به عمل است. مکالمه تلفنی به خواننده‌تان می‌گوید که آن‌ها بعد از خواندن اطلاعات چه‌کار باید بکنند “و یا” نظم و سفارش ” مثال‌های رایج هستند اما احساس آزادی می‌کنند که خلاق باشند.

 فراموش نکنید که جهت‌ها را اضافه کنید.

این امر هم برای کسب‌وکار آنلاین و هم آفلاین صادق است. آدرس را به تراکت خود اضافه کنید و یا آدرس وب‌سایتتان را مشخص کنید. این باعث می‌شود که تراکت شما برای خواننده به‌عنوان مرجع آینده مفید باشد.

 اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

این کاملاً واضح است اما به‌راحتی می‌تواند فراموش شود. همیشه اطلاعات تماس خود را بر روی تراکت ذکر کنید. قسمت پایین معمولاً مکان ایده‌آل برای دسترسی آسان است.

 همیشه محتوای خود را بازخوانی کنید.

زمانی که اشتباهاتی در محتوای شما وجود دارد، به تعویق می‌افتد. چیزهای کوچکی مثل هجی کردن یا اشتباهات دستوری می‌تواند توجه خواننده‌تان را از خود اطلاعات سرقت کند. پس همیشه مطالب خود را قبل از ارسال آن به ارائه‌دهنده سرویس چاپ بازخوانی کنید.

با استفاده از زبان بازار هدف خود ارتباط برقرار کنید.

همانند تمام استراتژی‌های بازاریابی، تراکت شما باید متناسب با بازار هدف شما باشند. این به‌شدت به شخصیت خریدار بستگی دارد. بااین‌حال، همیشه یک عمل خوب برای استفاده از زبان است که به‌راحتی توسط بازار هدف شما قابل‌فهم است.۱۸ نکته سریع برای ساخت و طراحی تراکت‌های کاری

از توصیفات قانع‌کننده استفاده کنید.

اگر قصد دارید از توصیفات برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید، مواردی را که خوب نوشته شده‌اند انتخاب کنید. مرورهایی که بر روی محصول خاص یا جزئیات کسب‌وکار تمرکز می‌کنند، نقطه شروع عالی هستند.

 از رنگ‌هایی که پیام شما را منتقل می‌کنند استفاده کنید.

روان‌شناسی رنگ چیز جدیدی در بازاریابی نیست. استفاده از رنگ می‌تواند باعث ایجاد یک احساس خاص از خواننده شود. از آن برای افزایش پیام خود استفاده کنید. از چاپ رنگ کامل استفاده کنید.

انتخاب فونت خود را به دو یا سه محدود کنید.

استفاده از فونت‌های متعدد اغلب باعث می‌شود طراحی شما به‌صورت بصری به‌هم‌ریخته شود. دو تا سه فونت زمانی ایده‌آل هستند که تراکت‌ها را ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، فونت‌ها را انتخاب کنید که خواندن آن‌ها آسان است، حتی از فاصله دور.

کیفیت کاغذ مناسب را انتخاب کنید.

ازآنجاکه قرار است تراکت به دست آید، شما به یک کاغذ نیاز دارید که بادوام و باکیفیت خوب باشد. سهام کاغذی متفاوت ارائه‌شده توسط تأمین‌کننده چاپ را بررسی کرده و به طور مناسب انتخاب کنید.

 استفاده از پوشش‌های کاغذی.

علاوه بر ضخامت کاغذ، پوشش‌های کاغذی اختیاری می‌توانند تراکت را طولانی‌تر نگهداری کنند. پوشش‌های مات و براق لایه دیگری از حفاظت را به خود اضافه می‌کنند. آن‌ها همچنین طرح شما را واضح‌تر می‌کنند.۱۸ نکته سریع برای ساخت و طراحی تراکت‌های کاری

 از تصاویر با رزولوشن بالا استفاده کنید.

عکس‌های تار و ناهموار می‌توانند هر خواننده‌ای را منزجر کنند. بدتر از آن، خوانندگان ممکن است تصاویر با وضوح پایین را با خدمات غیرحرفه‌ای و عدم توجه به جزئیات برابر بدانند. همیشه از عکس‌های واضح برای بروشورهای خود استفاده کنید.

 لوگو را با طراحی قرار دهید.

این بسیار مهم است اما اغلب نادیده گرفته می‌شود. لوگو خود را به طراحی تراکت اضافه کنید تا به رسمیت شناخته شدن برند اضافه شود.

به لبه‌های برش تراکت دقت کنید.

هنگام چاپ دسته‌ای از مواد چاپ، بریدن هر یک به‌صورت جداگانه نمی‌تواند کاملاً دقیق باشد. همیشه اطلاعات مهم را از لبه‌ها دورنگه دارید تا از هرس تصادفی اجتناب کنید.

 در مناطق ترافیک بالا توزیع کنید.

برای کسب‌وکارهای مؤثر تجاری، در مناطق ترافیک بالا، جایی که جمعیت‌شناختی هدف شما قرار دارد، توزیع شود. مکان‌ها، جایی که مردم در صف منتظر می‌مانند و یا بیکار می‌ایستند، برای توزیع آگهی ایده‌آل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *