تراکت, کارت ویزیت

کارت ویزیت یا تراکت، کدام برای کسب‌وکارها مؤثرتر است؟

هر دو کارت ویزیت و بروشور دو نوع مؤثرترین بازاریابی انبوه هستند. هر یک از آنها به افراد و مشاغل اجازه می‌دهد تا پیام شرکت خود را سریع و کارآمد به مشتریان و یا مشتریان بالقوه جدید منتقل کنند. درحالی‌که هر دو ابزارهایی هستند که توسط شرکت‌ها برای دریافت پیام خود استفاده می‌شوند، هر دو متفاوت هستند. تعیین اینکه کدام یک احتمال دارد از هوش بروید بستگی به شرایط دارد. بااین‌حال، آیا یکی از دیگری مؤثرتر است؟ توزیع کارت ویزیت در مقایسه با بروشورها چقدر مؤثر است؟ آیا یکی بیشتر از دیگری امتیاز دریافت می‌کند؟ پاسخ بستگی به‌قصد و موقعیت شما دارد.

کارت ویزیت خود را به چه کسانی بدهید؟

کارت ویزیت راهی عالی برای اطلاع‌رسانی در مورد کسب‌وکار یا خدمات حرفه‌ای شما است. در طول رویدادهای شبکه همیشه باید مطمئن باشید که کارت‌های ویزیت خود را در زمان مناسب آماده تحویل دارید. به همین ترتیب، می‌توانید انتظار دریافت چندین مورد را داشته باشید. همه چیز، راه‌هایی برای بیش از حد انجام‌دادن وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، واگذاری کارت ویزیت خود به شخصی قبل از تصمیم‌گیری برای حفظ تماس می‌تواند خاموش باشد. شما حتی قبل از شروع صحبت، شماره‌تلفن خود را به کسی نمی‌دهید، این‌طور است؟

در مرحله دوم، باید مطمئن باشید که کارت‌های ویزیت خود را فقط به کسانی که با آنها ارتباط واقعی دارید، می‌دهید. فرض کنید شما در یک جلسه کاری یا مراسمی هستید و در انتها فرصتی وجود دارد، شما می‌خواهید در تماس باشید و کارت ویزیت را ردوبدل کنید. شما نباید کارت ویزیت را مبادله کنید مگر اینکه یک ارتباط واقعی ایجاد کرده باشید. عجیب خواهد بود که کارت ویزیت خود را به همه کسانی که در یک جلسه هستند، بدهید.

بازاریابی با تراکت

استفاده از بروشورها و تراکت‌ها برای تبلیغ کسب‌وکار یا خدمات شما راهی سریع و آسان برای بازاریابی انبوه برند شما است. تراکت‌ها را می‌توان تقریباً در هر مکانی قرارداد و امکان قرارگرفتن در معرض گسترده‌تری را فراهم کرد. تراکت‌ها به‌جای این که فقط کارت ویزیت خود را به چند نفر بدهند، به شما این امکان را می‌دهند که بدون هیچ زحمتی مشاغل خود را در سطح وسیعی از مردم تبلیغ کنید.

ارسال تراکت‌ها به بازار شرکت شما به مخاطبان بیشتری می‌رسد و این پتانسیل را دارد که مشتریان بیشتری را جذب کند. یکی از نمونه مکان‌هایی که می‌توانید دفتر کسب‌وکار خود را ترک کنید، کافی‌شاپ‌ها هستند. در بسیاری از کافه‌ها تخته‌های چوب‌پنبه‌ای وجود دارد که مخصوص افرادی است که بروشورها و تراکت‌ها را برای تبلیغ مشاغل و رویدادهای محلی آویزان می‌کنند. سایر مکان‌هایی که مردم اغلب تراکت‌ها را ترک می‌کنند عبارت‌اند از؛ لباسشویی را، ایستگاه‌های اتوبوس و مراکز اجتماعی.

تفاوت بین کارت‌های ویزیت و تراکت‌ها

اکنون باید واضح گفت که هر دو نوع خدمات بازاریابی یک هدف را پیش می‌برند، بسته به زمینه کاری شما می‌خواهید از یکی یا دیگری استفاده کنید. درحالی‌که کارت ویزیت برای ارتباطات حضوری شخصی عالی است، دامنه دسترسی محدود است. وقتی به کسی کارت ویزیت می‌دهید، اطلاعات تماس خود را در اختیار یک نفر قرار می‌دهید. از طرف دیگر، تراکت‌ها می‌توانند تأثیرات بیشتری را به دست آورند و می‌توانند از نظر استراتژیک واقع شوند. تفاوت اصلی بین این دو رسانه در رسمی بودن و تعداد برداشت‌هایی است که هر یک از آنها می‌تواند به ارمغان بیاورد.

راه دیگر برای مقایسه این دو فراتر از نحوه استفاده آنها، مقایسه آنچه در هر یک می‌گذرد است. یک کارت ویزیت معمولی شامل نام و عنوان شما و همچنین نام شرکت شما و آدرس شرکت و لوگوی شرکت خواهد بود. اطلاعات اضافی شامل اطلاعات تماس شما مانند شماره‌تلفن، برنامه افزودنی، ایمیل و فکس است.

برعکس، یک بروشور، معمولاً، می‌تواند اطلاعات بسیار بیشتری را شامل شود. یک بروشور می‌تواند شامل لوگوی برند، نام شرکت شما، یک شعار و اساساً هر چیز دیگری باشد که می‌خواهید شامل شود. بروشور و تراکت تجاری شما می‌تواند شامل معاملات تبلیغاتی ویژه‌ای باشد و مشتریان احتمالی را از اخبار یا موارد ویژه‌ای که ارائه می‌دهید مطلع سازد. به این منظور، تبلیغات در بازاریابی دسته‌جمعی بهتر عمل می‌کنند، زیرا وظیفه اصلی نمایش مستقیم کسب‌وکار شما و هرگونه محتوای تبلیغاتی است که می‌خواهید نتیجه‌گیری کنید.

اندازه مهم است

درحالی‌که کارت ویزیت بیشتر شخصی است، اما همیشه لازم نیست که باشد. چندین کسب‌وکار اعلامیه‌هایی با اندازه کارت ویزیت ایجاد می‌کنند. اندازه استاندارد کارت‌های ویزیت 9*6 سانتی‌متر است که مطمئناً در صورت نیاز برخی از مطالب تبلیغاتی را شامل می‌شود. اغلب وقتی می‌بینید که مواد تبلیغاتی روی شیشه جلو شما باقی‌مانده است، اندازه تبلیغات است. بااین‌حال، گاهی اوقات این مواد کارت‌پستال یا اندازه کارت ویزیت هستند. یک شرکت اغلب کدهای تبلیغاتی کارت ویزیت را برای افراد چاپ می‌کند. ایده این است که این یک راه کوچک و مؤثر برای انتقال یک پیام بسیار خاص است. فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و درست به اصل می‌رسد.

به‌عنوان‌مثال، با این نوع مطالب بازاریابی، یک کسب‌وکار ممکن است نام خود، آنچه ارائه می‌دهد، و لوگوی آن در یک طرف، و اطلاعات مربوط به یک کد تبلیغاتی خاص در طرف دیگر را شامل شود. در مورد اینکه کدام اندازه بهتر است، دوباره به هدف برمی‌گردد. اگر قصد دارید یک کد تبلیغاتی ویژه را در طول تعامل شخصی به یک نفر تحویل دهید، آنها را از خدمات شرکت خود مطلع کنید؟ اگر بله، یک کارت تبلیغاتی کوچک می‌تواند بسیار مؤثر باشد. اگر به‌هرحال، هدف شما این است که تا آنجا که ممکن است با افراد بیشتری تماس بگیرید و سرنخ‌هایی را ایجاد کنید.

زمانی که از هرکدام استفاده کنید

برای جلسات رسمی‌تر و شخصی‌تر باید از کارت ویزیت استفاده کنید. به طور معمول، کارت ویزیت چیزی است که پس از ساختن یک جلسه با افراد به آنها می‌دهید. کارت‌های ویزیت اغلب نام شخصی شما را به همراه شرکتی که در آن کار می‌کنید بر روی آنها نوشته شده است. اگر شما یک توسعه‌دهنده وب هستید و در نمایشگاهی با کسی که رابطه خوبی با او دارید ملاقات می‌کنید، ممکن است بخواهید اطلاعات را مبادله کنید. سپس کارت شما نام، پسوند شما و اطلاعات شرکت شما را نشان می‌دهد. کارت ویزیت باید برای روابط حرفه‌ای شخصی استفاده شود.

برعکس تراکت‌ها در استراتژی‌های تبلیغات انبوه بهتر استفاده می‌شود. بروشورها راهی عالی برای انتقال پیام شما به طیف وسیعی از افراد است. تراکت‌ها کارآمد هستند زیرا هنگامی که یکی را قطع می‌کنید، توسط هزاران نفر در یک مکان قابل‌مشاهده است. با تکرار این فرایند، می‌توانید نام تجاری خود را در معرض دید افراد زیادی قرار دهید. با داشتن حجم بسیار بزرگ‌تر، تعداد مشتریان بالقوه خود را تا حد زیادی افزایش می‌دهید.

کدام مؤثرتر است؟

برای پاسخ به سؤال اولی که ابزار مؤثرتر است، واقعیت این است که هرکدام از آن‌ها هنگامی که به روش درست استفاده می‌شوند مؤثر هستند. درحالی‌که هر دو ابزار مورداستفاده افراد و کسب‌وکارها برای بازاریابی خدمات خود و رسیدن به مخاطبان جدید هستند، زمان و مکان برای هرکدام است. زمانی که می‌خواهید یک ارتباط حرفه‌ای ایجاد کنید و شبکه خود را گسترش دهید، احتمالاً کارت‌های کسب‌وکار بیش‌ترین تأثیر را دارند. بااین‌حال، آن‌ها محدودیت‌هایی دارند چون به طور معمول تنها توسط فردی که آن را به آن می‌دهید دیده می‌شوند.

تراکت نیز تا جایی که نام و برند شما را به بیش‌ترین تعداد افراد برساند، بسیار مؤثرتر هستند. به‌خصوص با استفاده از ترفندهای کپی‌رایتینگ بازاریابی با تراکت یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد انگیزه کسب‌وکار است. در مقایسه با کارت‌های ویزیت، تراکت‌ها به افراد بیشتری می‌رسد، اما آن‌ها کم‌تر رسمی هستند. بااین‌حال، از نظر نشان تجاری و بیرون آوردن پیام شرکتتان، تراکت یکی از مؤثرترین روش‌ها برای بازاریابی انبوه است.

کارت‌های ویزیت راه‌های زیادی برای ایجاد ارتباط شخصی و شبکه هستند. آن‌ها چندمنظوره هستند و می‌توانند در توزیع اطلاعات تبلیغاتی سریع، بزرگ باشند، اما عمدتاً برای روابط شخصی هستند. تا آنجا که ایجاد ارتباط باکیفیت است، کارت‌های ویزیت بهترین راه برای پیشرفت شغلی هستند. فقط بستگی به چیزی دارد که شما یا شرکتتان سعی دارید به آن دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *