کارت ویزیت, مقالات

راهنمای انتخاب و طراحی کارت ویزیت آرایشگاه زنانه

راهنمای انتخاب و طراحی کارت ویزیت آرایشگاه زنانه

امروزه در دنیای اقتصادی برای رشد در زمینه ی کار و فعالیت خود احتیاج به تبلیغات و شناخت خود به دیگران دارید که چاپ کارت ویزیت یک راهکار عالی برای این منظور می باشد و برای شما جلب مشتری می کند. کارت ویزیت معرفی کننده ی هویت و فعالیت خاص ارائه دهنده به مخاطب می باشد، بنابراین باید در ساخت و طراحی آن به نکات مهم و ویژگی های منحصر به فرد دقت کافی شود تا به بهترین شکل ممکن کارت ویزیت تهیه شود.

کارت ویزیت آرایشگاه زنانه

حرفه ی آرایشگری نیز مانند دیگر مشاغل نیاز به تبلیغات و شناخته شدن دارد و برای طراحی و چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه، مهمترین فاکتور زیبایی بصری و داشتن طرح منحصر به فرد می باشد.

اگر شما نیز به عنوان یک مدیر سالن آرایشگاه زنانه قصد تهیه ی کارت ویزیت دارید و می خواهید این کارت ویزیت کارایی موثر و کاربردی برای شما داشته باشد، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

فاکتور های مهم و موثر در طراحی کارت ویزیت آرایشگاه زنانه‌‌

 • برای طراحی کارت ویزیت آرایشگاه زنانه باید نکات خاصی را مدنظر قرار داد، زیرا خانم ها به دلیل ریز بین بودن و دقت بالا به جزئیات خیلی توجه دارند و برای جذب کردن آن ها باید طراحی بی نظیر و ظریفی را انجام دهید تا بتوانید در جلب کردن نظرشان موفق باشید.
 • کارت ویزیت آرایشگاه زنانه باید دارای طراحی و رنگ بندی متناسب با مد روز و سلیقه ی مشتریان باشد.
 • نکته ی دیگر دقت به ابعاد مناسب و شکل کارت ویزیت می باشد که امروزه در طراحی بعضی کارت ویزیت ها خلاقیت های خاصی دیده می شود که باعث منحصر به فرد بودن آنان می گردد و از دیگر کارت ها متفاوت می شوند.
 • استفاده از رنگ های درست و گیرا طبق اصول روانشناسی رنگ ها در طراحی به جذابیت هر چه تمام تر کارت ویزیت آرایشگاه زنانه و زیبایی آن کمک شایانی می کند. به عنوان مثال رنگ بنفش فردیت، خاص بودن و منحصر به فرد بودن را به مخاطب القا می کند. بنابراین استفاده از رنگ بنفش در طراحی ظاهر کارت ویزیت خود می تواند بیانگر این باشد که سالن آرایشی شما جزو بهترین ها و برترین آرایشگاه های زنانه است.
 • باید توجه کنید که سادگی در طراحی کارت، جذابیت آن را بالا می برد، بنابراین باید در طراحی، حجم اطالاعات را به نحوی کم کنید که هم سادگی را رعایت کنید و هم اطلاعات کافی را به مخاطب برسانید. تنها در این صورت است که می توانید با گویا بودن کارت ویزیت خود در عین سادگی نظر مخاطبین را جلب کنید.
 • انتخاب لوگوی مناسب آرایشی با طراحی جالب و رنگ بندی جذاب از اهمیت بالایی برخوردار است. برای یک مخاطب در نگاه اول به کارت ویزیت لوگوی آرایشگاه خود نمایی می کند. بنابراین لوگوی آرایشگاه زنانه با طرحی جذاب و گیرا در موفقیت شما در جلب مشتری بسیار موثر می باشد.
 • به کار گرفتن تصویر های خیالی مانند موهای بلند تاب خورده یا تصویری از نیم رخ مینیاتوری یک بانو در طراحی کارت ویزیت بسیار گیرا و جذاب می باشد.
 • در طراحی کارت ویزیت می توان از ابزار مورد استفاده در این حرفه نیز کمک بگیریم مانند قیچی و شانه یا لوازم آرایشی و یا رنگ های متنوع برای مو که زیبایی کارت ویزیت را در چشم مخاطب چندین برابر کرد.

طراحی کارت ویزیت آرایشگاه زنانه‌‌

فاکتور های مهم و موثر در متن کارت ویزیت آرایشگاه زنانه‌‌

متن کارت ویزیت مانند سایر ویژگی ها در جلب مشتری اهمیت بالایی دارد؛ زیرا با مطالعه ی متن کارت ویزیت می توان متوجه شد آرایشگاه مورد نظر چه خدماتی را ارائه می دهد. نکات مهمی را در تنظیم متن کارت ویزیت آرایشگاه زنانه باید در نظر گرفت که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

 • اطلاعاتی که در متن کارت ویزیت ارائه می شود باید مختصر، مفید و جامع با فونتی خوانا و سایز مناسب باشد تا بتواند پیامی تاثیرگذار و گیرا برای مخاطب داشته باشد. آرایشگاه های زنانه خدمات گوناگون و زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهند. اما جای دادن همه ی این خدمات در کارت ویزیت باعث شلوغی، زیاده گویی و سردرگمی مخاطب می شود که زیبایی بصری را نیز در بر ندارد.
 • برای نوشتن متن کارت ویزیت باید از کلمات واضح، شیوا، جدید و منحصر به فرد استفاده کرد؛ زیرا استفاده از کلمات تکراری و کلیشه ای می تواند در جلب توجه مشتری نتیجه ی معکوس داشته باشد.
 • یک نکته ی مهم قابل ذکر دیگر این است که در متن کارت ویزیت آرایشگاه زنانه، اشاره ای به وجه تمایز خود با رقبا و آرایشگاه های دیگر داشته باشید تا در ایجاد وسوسه و انگیزه در مشتریان برای انتخاب سالن آرایشگاه خود موفق باشید.
 • متن کارت ویزیت باید شامل اطلاعات تماس، آدرس حضوری، آدرس شبکه های اجتماعی، لوگو و توضیحاتی درباره ی خدمات آرایشگاه زنانه باشد تا با ارائه ی این کارت ویزیت به مخاطبین بتوانند پلی میان خود با آن ها برقرار سازند و مشتریان به راحتی به آن سالن آرایشی مراجعه کنند یا تماس بگیرند.

چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه‌‌

 فاکتور های مهم و موثر در چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه‌‌

یکی دیگر از فاکتور های مهم و چشمگیر در کارت ویزیت کیفیت آن است که یک مدیر سالن آرایشگاه زنانه باید در زمینه ی انتخاب کیفیت چاپ کارت ویزیت خود بسیار سخت گیر و دقیق باشد؛ زیرا کیفیت خروجی کار، تکمیل کننده ی یک کارت ویزیت موفق و گیرا می باشد.

 • از مواردی که در کیفیت چاپ تاثیر گذار است استفاده از کاغذ مرغوب با جنس عالی می باشد تا بتواند گیرایی و جذابیت کامل را در چشم مخاطب داشته باشد.
 • استفاده از فونت مناسب و حاشیه ی دقیق نیز در کیفیت و خوانش کارت ویزیت اهمیت بالایی دارد.

جمع بندی از کارت ویزیت آرایشگاه زنانه

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا می توان صاحب بهترین، موفق ترین و موثر ترین کارت ویزیت آرایشگاه زنانه شد و در سطحی بالاتر از سطح رقبای دیگر ایستاد. امید است با به کار گیری مطالب بالا بتوانید کارت ویزیتی در خور شایستگی آرایشگاه زنانه ی خود تهیه فرمایید و توجه مشتریان زیادی را به سمت آرایشگاه خود جلب نمایید. در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر کافیست با مشاورین تراکت آنلاین تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *