کارت ویزیت, مقالات

کارت ویزیت وکالت | نکات مهم از طراحی تا اجرا

کارت ویزیت وکالت

امروزه در دنیای مدرن و حرفه ای برای رشد در زمینه ی کار و فعالیت خود و جذب مخاطب احتیاج به تبلیغات و شناخت خود به دیگران دارید که از طریق چاپ کارت ویزیت می توان نتیجه ی خوب و کاربردی گرفت. به دلیل مراودات روزمره با مشتری چاپ و طراحی کارت ویزیت برای جلب مخاطب بسیار حائز اهمیت می باشد و با کارت ویزیتی که در عین سادگی تاثیرگذار است، می توان به موفقیت های بالایی دست پیدا کرد.

کارت ویزیت معرفی کننده ی هویت و فعالیت خاص ارائه دهنده به مشتری است، به همین دلیل اطلاعاتی مانند نام، شماره ی تماس، آدرس سایت و آدرس مکان را باید در اختیار مخاطبین قرار داد.

دلیل اهمیت کارت ویزیت وکالت

وکالت جزو مشاغلی می باشد که تعداد مراجعه کنندگان بالایی دارد و از طرفی شغلی بسیار رقابتی و حساس است که وکیل برای جذب موکل، احتیاج به طراحی و چاپ کارت ویزیت وکالت دارد .

وکلا باید به این نکته توجه کنند، طراحی و زیبایی بصری کارت ویزیتی که بتواند اثرگذاری بالایی را در ذهن مشتری بگذارد، از ابتدایی ترین قدم هایی است که باید در راه وکالت بردارند. این راه بهترین و مقرون به صرفه ترین راه بازاریابی است که در سایزی مناسب به راحتی قابل دسترس و حمل می باشد.

اگر شما نیز به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری می خواهید کارت ویزیت موثر و بی نقصی داشته باشید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید و لازم به‌ ذکر است برای چاپ و طراحی کارت ویزیت وکالت در هر کشوری قوانین خاصی وجود دارد که جهت جلوگیری از نقض قوانین باید آن ها را رعایت نمود.

دلیل اهمیت کارت ویزیت وکالت

فاکتور های مهم و موثر در طراحی کارت ویزیت وکالت

طراحی کارت ویزیت برای هر شغلی ملزم رعایت نکاتی است که به خوبی رسالت آن حرفه را برساند؛ زیرا کارت ویزیت معرف برند و حرفه ی تخصصی شماست. در ادامه لیستی از مهم ترین نکات برای کارت ویزیت وکلا را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 • برای طراحی کارت ویزیت وکالت به صورت حرفه ای باید از طرح های کلاسیک و حرفه ای استفاده کرد.
 • کارت ویزیت وکالت باید دارای طراحی و رنگ بندی متناسب با مد روز و سلیقه ی مشتریان باشد.
 • دقت به ابعاد مناسب، شکل و ظاهر کارت ویزیت از اساسی ترین نکات می باشد و امروزه خلاقیت های خاص و منحصر به فردی در بعضی از طراحی ها دیده می شود که باعث جلب توجه بیشتر می گردد و این تفاوت ظاهری آنان را از دیگر کارت ها جدا می سازد.
 • در طراحی کارت ویزیت وکالت استفاده از رنگ های درست و گیرا طبق اصول روانشناسی رنگ ها به گیرایی و جذابیت آن کمک شایانی می کند. به عنوان مثال رنگ مشکی یا تیره، نشان دهنده ی قدرت مطلق، داشتن مهارت بالا و اقتدار زیاد است و یا استفاده از رنگ قرمز پیروز شدن، شجاعت و موفقیت را در ذهن بیننده القا می کند. وقتی دو رنگ تیره و روشن را با هم تلفیق می کنید، باعث ایجاد یک نگاه منسجم می شود و تضاد بین دو رنگ تقویت گیرایی بالا را در پی دارد.
 • توجه به این نکته که زیبایی و جذابیت در سادگی است می تواند بیانگر این باشد، کارت ویزیتی که زیادی شلوغ نیست و از عبارات کوتاه و مختصر تشکیل شده، گیرا تر است و بیشتر توجه موکل را جلب می کند. بنابراین مطالب باید به نحوی باشد که در عین سادگی تمام اطلاعات کافی را به مخاطب برساند.
 • انتخاب لوگوی مناسب با حرفه ی وکالت و انتخاب رنگ بندی درست از اهمیت بالایی برخوردار است. لوگوی کارت ویزیت در نگاه اول و کلی برای مخاطب، خود نمایی می کند. بنابراین لوگوی کارت ویزیت وکالت با طرحی جذاب و گیرا برای موفقیت یک وکیل بسیار تاثیر گذار است.
 • در طراحی کارت ویزیت می توان از المان و نشانه های مرتبط با دادگستری، دادگاه و وکالت استفاده کرد تا در کمترین زمان با مشاهده ی کارت ویزیت بتوان نتیجه گرفت که شما در چه زمینه ای فعالیت دارید.

فاکتور های مهم و موثر در متن کارت ویزیت برای وکیل

متن کارت ویزیت وکالت نیز از آیتم های مهم به شمار می رود و باید در بررسی محتوا و متن آن دقت بسیار کرد. متنی که از محتوای کامل و مفید تنظیم شده باشد، میزان تاثیرگذاری در مخاطبان را افزایش می دهد. در تهیه ی متن مناسب کارت ویزیت وکالت باید به نکاتی توجه کرد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم. در صورت رعایت این نکات، متنی حرفه ای و بی نقص را می توان تهیه کرد.

 • در متن کارت باید اطلاعات ضروری و حقیقی درج شود که شامل لوگو، آرم و نام شرکت، نام و نام خانوادگی وکیل، عنوان شغل، اطلاعات تماس و راه های ارتباطی مثل ایمیل، آدرس دفتر، آدرس وب سایت و سایت های مجازی است.
 • اطلاعات درج شده باید کاملا درست و بدون اشتباه و دروغ باشد.
 • محتوای متن باید مختصر، مفید و جامع با فونتی خوانا و سایز بسیار مناسب باشد.
 • بهتر است از به کار بردن کلمات تکراری و کلیشه ای اجتناب کنید و از کلمات واضح، شیوا، جدید و به روز استفاده کنید.
 • نوشتن یک شعار که با توجه به ویژگی ها و مهارت های شما ساخته شده است، یا بیان وجه تمایز شما با دیگر وکلا می تواند در ذهن موکل تاثیر گذار باشد.

فاکتور های مهم و موثر در متن کارت ویزیت برای وکیل

فاکتور های مهم و موثر در چاپ کارت ویزیت

اگر در انتخاب طرح و متن کارت ویزیت تمام نکات مهم رعایت شود اما به کیفیت چاپ آن اهمیت چندانی داده نشود، مطمئنا کارت ویزیت موثری برای شما نخواهد بود؛ زیرا کیفیت چاپ خروجی کارت ویزیت آخرین قدم موفقیت است.

 • برای داشتن چاپ با کیفیت باید از کاغذ مرغوب با جنس عالی استفاده شود.
 • استحکام کارت ویزیت در زیبایی و جذابیت آن تاثیر بسزایی دارد. بنابراین انتخاب کارت های چند لایه، گلاسه و لمینیت بهترین گزینه می باشند.
 • انتخاب فونت مناسب و حاشیه ی دقیق و درست نیز در خوانش آسان و کیفیت چاپ کارت ویزیت وکالت موثر می باشد.

مشاورین تراکت آنلاین برای شما راهنمایی را آماده کرده اند تا بتوانید به درستی و با توجه به بودجه ی خود بهترین جنس کارت ویزیت را انتخاب نمایید.

حرف آخر کارت ویزیت وکالت

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا مطالب کامل و مفید را گرد آوریم و در خدمت شما عزیزان قرار دهیم. امید است که با مطالعه ی این مقاله بتوانید کارت ویزیتی که در خور شایستگی شغل وکالت شما باشد را تهیه فرمایید و با ارائه ی آن، نظر موکلین را جلب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *