تراکت, مقالات

چاپ تراکت خلاقانه | جذب مشتری بیشتر از طریق تبلیغات

طراحی تراکت خلاقانه

بسیاری از کسب و کارها برای رشد و جذب مشتری از تراکت استفاده می کنند. بهتر است بدانید که تبلیغات از طریق تراکت می تواند بسیار در پیشرفت کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. شما با استفاده از تراکت خود می توانید مشتریان بیشتری را جذب خود کنید و خودتان را به مخاطبان تان بشناسانید. برای اینکه بتوانید نسبت به رقیبانتان جلوتر باشید، باید در طراحی تراکت خود سلیقه به خرج دهید و از تراکت های خلاقانه استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگی طراحی متفاوت و راه های تولید و چاپ تراکت خلاقانه با شما اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم.

چاپ تراکت خلاقانه

خیلی وقت ها دیده می شود که مردم تراکت ها را به سطل زباله می اندازند و یا شما آن ها را در کف خیابان مشاهده می کنید؛ اما اگر تراکت جذابی طراحی کنید که توجه مشتریان و افراد دیگر را به خود جلب کند، هیچ گاه تراکت های شما هدر نمی روند و مشتریان آن را نزد خود نگه می دارند. شاید به عنوان صاحب یک بیزینس اصلاً دوست نداشته باشید که تراکت های شما به سطل زباله بیفتد؛ به همین منظور ما می خواهیم در این مقاله به شما کمک کنیم تا تراکت های طراحی کنید که به هیچ عنوان در سطح زباله نیفتد و برای مشتریان جذاب باشد.

سادگی در طراحی تراکت خلاقانه

برخلاف تصور عموم یک طراحی ساده و تاثیرگذار می تواند مشتریان بیشتری را جذب شما کند. تراکت هایی که طراحی شلوغ تر و پیچیده تری داشته باشند، نمی توانند مشتری را جذب کنند و عموماً باعث خسته شدن چشمان مشتری می شود. به همین منظور شما باید تراکتی تهیه کنید که طراحی بسیار ساده ای داشته باشد و تصاویر و عناصر به کار رفته در آن با فاصله از هم قرار بگیرند.

سادگی در طراحی تراکت خلاقانه

انتخاب رنگ برای تراکت

شما می توانید از پالت های رنگی متنوعی برای تهیه تراکت خود استفاده کنید. رنگ ها می توانند جذابیتی جسورانه به تراکت شما دهند و آن را جذاب تر و پر طراوت تر نشان دهند. رنگ تراکت می تواند همرنگ با رنگ سازمانی شما باشد تا مشتری با نگاه کردن به آن یاد کسب و کار شما بیافتد. هیچ محدودیتی برای رنگ تراکت وجود ندارد و شما می توانید از رنگ های جسورانه برای تهیه تراکت خود استفاده کنید.

تصاویر حرفه ای

تصاویر در تراکت می تواند به شدت جلب توجه کنند و موضوع مهم این است که اولین چیزی که به چشم مخاطب می خورد تصویر روی تراکت می باشد. شما باید از تصویری استفاده کنید که دقیقا مرتبط با کسب و کار شما باشد و منحصر به فرد بودن شما را نشان دهد. تصویری که در طراحی تراکت به کار می برید باید منحصر به فرد باشد و بهتر است که به یکی از مزایای شما نسبت به رقیبانتان اشاره کند.

استفاده از الگوهای مناسب

برای اینکه بتوانید چشم انداز بصری مناسبی ایجاد کنید، بهتر است که از الگوهای جذاب بهره ببرید. به طور طبیعی چشم انسان الگوها را راحت تر تشخیص می دهد؛ بنابراین استفاده از الگوها در طراحی تراکت باعث می شود که مشتریان بیشتری جذب شما شوند و تراکت شما کاملا حرفه ای و جذاب به نظر برسد.

فاصله گذاری مناسب

یکی از مهمترین نکات در طراحی کارت ویزیت توجه به فاصله گذاری ها و هم ترازی ها است. باید به فاصله حاشیه تراکت دقت کنید که کاملاً مناسب باشد و در ایجاد فاصله حاشیه تراکت نباید فاصله زیاد و یا فاصله کم به چشم بخورد. توجه به فاصله ها باعث زیبایی دو چندان تراکت شما می شود و شما نباید در طراحی خود فاصله عناصر از هم را خیلی زیاد و یا خیلی کم کنید؛ بلکه باید از فاصله های مناسب و معقول بهره ببرید.

استفاده از طرح مینیمالیست

همانطور که در بالا گفته شد استفاده از تراکت هایی که طرح های ساده تری دارند، بسیار تاثیرگذارتر خواهد بود؛ بنابراین به شما استفاده از یک طرح مینیمالیستی را پیشنهاد می کنیم. طرح های مینمالیستی بسیار شفاف و ساده هستند اما نیاز به دقت بسیار زیاد دارند. مینیمال بودن طراحی شما به هیچ عنوان به این معنی نمی باشد که از طرح های کم و یا محتوای کمتری در کارت ویزیت خود استفاده کنید؛ بلکه باید بیشتر به این توجه کنید که متون و تصاویر را در جای مناسب خود به کار ببرید.

طراحی تراکت به صورت خلاقانه

افزودن چاشنی خلاقیت

در طراحی کارت ویزیت باید به تمامی اصول پایبند باشید اما می توانید از طرح های خلاقانه نیز استفاده کنید و از ذهن خود ایده بگیرید. اگر شما خلاقیت مناسبی در طراحی کارت ویزیت خود به خرج دهید، متوجه جذابیت فراموش نشدنی آن خواهید شد. طراحی خلاقانه می تواند شما را منحصر به فرد نشان بدهد و این باعث جذب دو چندان مشتریان می شود. شما با یک طراحی هوشمندانه باعث می شوید که مشتریان شما برای همیشه برند شما را در ذهن داشته باشند.

افزایش خوانایی متون درج شده

متن تراکت شما باید به نحوی نوشته شود که مشتری به راحتی آن را بخواند و برای او جذاب و سرگرم کننده باشد. از فونت های مناسب استفاده کنید تا خواندن محتوا آسان تر شود. ممکن است بعضی از فونت ها بسیار زیباتر باشند اما خواندن آن ها دشوار باشد؛ پس به شما پیشنهاد می کنیم از فونت هایی که قابلیت خوانایی بالاتری دارند، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *