کارت ویزیت, مقالات

۲۰ ایده فوق العاده برای طراحی کارت ویزیت پزشکی

کارت ویزیت پزشکی

امروزه استفاده از کارت ویزیت در همه مشاغل لازم و ضروری است زیرا چندان هزینه بر نیست، اما یک روش تبلیغاتی بسیار موثر به حساب می‌آید و شما را به تعداد مشتریان بیشتری معرفی می‌کند. پزشکان نیز از مشاغلی هستند که حتما نیاز به استفاده از کارت ویزیت دارند و یک راه موثر برای معرفی خود به بیماران هستند.

با اطلاعاتی که در کارت ویزیت چاپ می‌شود، بیماران سریع‌تر شما را پیدا می‌کنند پس از این روش تبلیغاتی غافل نشوید. در ادامه نکاتی که در طراحی کارت ویزیت پزشکی از اهمیت برخوردار هستند را معرفی کرده‌ایم و به ۲۰ ایده فوق العاده که حتما باید از آن‌ها در کارت ویزیت پزشکی خود استفاده کنید، پرداخته‌ایم پس با ما همراه باشید.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت پزشکی

کارت ویزیت یک راه تبلیغاتی در معرفی کسب و کار شما به حساب می‌آید که میزان تاثیرگذاری آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که با رعایت آن ها، این تاثیرگذاری بیشتر می‌شود. مواردی که در ادامه بررسی می‌شوند را حتما در طراحی کارت ویزیت پزشکی خود به کار ببرید تا کارت ویزیت طراحی شده به خوبی شما را معرفی کند.

  1. از المان‌های پزشکی در طراحی کارت ویزیت استفاده شود.

کارت ویزیت پزشکی باید به گونه‌ای طراحی شود که افراد با نگاه کردن به آن حتی بدون خواندن متن، نوع خدمات و کسب و کار شما را تشخیص دهند که برای این کار باید از المان‌های پزشکی استفاده شود. نوار قلب، عکس دندان، گوشی که صدای قلب را با آن می‌شنوند و… همگی از المان‌هایی هستند که در طراحی کارت ویزیت پزشکی باید مورد استفاده قرار بگیرند.

البته نکته مهم این است که هر المان متناسب با نوع تخصص پزشک به کار برده شود. به عنوان مثال برای یک متخصص دندان باید از المان‌های مربوط به این شاخه پزشکی استفاده شود که معمولا از لبخندهای زیبا، دندان‌های آسیب دیده و… می‌توان در این نوع کارت ویزیت پزشکی استفاده کرد و یا برای یک متخصص قلب، به کار بردن نوار قلب به خوبی معرفی کننده تخصص پزشک است. در واقع المان‌ها باید به گونه‌ای انتخاب شوند که تخصص شما را در همان نگاه اول به افراد معرفی کنند.

طراحی کارت ویزیت پزشکی

  1. رنگ‌های آرامش بخش در طراحی کارت ویزیت پزشکی جایگاه ویژه‌ای دارند.

افراد در هنگام بیماری و یا مشکلات جسمی و روحی به دنبال آرامش هستند و به همین خاطر به پزشک مراجعه می‌کنند تا مشکل آن‌ها برطرف شود و آرامش خود را به دست آورند بنابراین در طراحی کارت ویزیت پزشکی باید این حس به خوبی منتقل شود که استفاده از رنگ‌های سبز و آبی بهترین گزینه است تا حس اعتماد و آرامش به افراد منتقل شود.

اگر تخصص شما مربوط به اطفال است، استفاده از رنگ‌های شاد از اهمیت برخوردار است و یا اگر در زمینه داروسازی کار می‌کنید، استفاده از رنگ قرمز در کارت ویزیت موثر می‌باشد. در هر صورت توصیه ما این است که از روانشناسی و ترکیب رنگ‌ها به خوبی در طراحی کارت ویزیت استفاده کنید.

 

  1. متن و نوشته‌ها در طراحی کارت ویزیت باید به بهترین شکل به کار برده شوند.

در طراحی کارت ویزیت پزشکی قرار بر این است که افراد با خواندن متن‌های نوشته شده در کارت ویزیت با شما آشنا شوند و در صورت نیاز به شما مراجعه کنند پس نوشته‌های کارت ویزیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

در کارت ویزیت پزشکی اطلاعاتی نظیر نام پزشک، آدرس، روش‌های نوبت دهی، شماره تماس و… باید نوشته شود. همچنین اگر از نوبت دهی آنلاین استفاده می‌کنید، حتما لینک و اطلاعات لازم را در اختیار افراد قرار دهید. البته از زیاده گویی و شلوغ کردن کارت ویزیت خود نیز خودداری کنید و تنها اطلاعات لازم و ضروری را در کارت ویزیت چاپ کنید.

  1. جنس کارت ویزیت به کارت ویزیت شما اعتبار می‌بخشد.

طراحی کارت ویزیت پزشکی در مقایسه با روش‌های دیگر تبلیغاتی بسیار کم هزینه است، پس بهتر است که برای طراحی و چاپ آن، هزینه بیشتری اختصاص دهید و کارت ویزیت را با جنس مرغوب به مرحله چاپ برسانید. هر چه کیفیت جنس کارت ویزیت بالاتر باشد، قطعا در نگاه مشتری این ویژگی به چشم خواهد آمد و اعتبار شما را بالاتر می‌برد.

کارت ویزیت‌ها را از جنس‌های مختلف چون لمینت برجسته، لمینت، سوسماری، سلفون مات و براق و… می‌سازند که مشتری با در دست گرفتن کارت ویزیت، تفاوت در جنس را به خوبی متوجه خواهد شد پس هر چه جنس کارت ویزیت بهتر باشد، تاثیرگذاری آن بیشتر نیز خواهد بود.

البته در کنار این تاثیرگذاری بر مخاطب، جنس کارت ویزیت پزشکی بر دوام و ماندگاری آن اثر می‌گذارد. برخی از جنس‌های کارت در برابر آب و رطوبت، خط و خش، شکستگی، تا خوردن و… مقاوم هستند که تمام این موارد سبب بالا رفتن ماندگاری نوشته‌های روی کارت ویزیت‌های طراحی شده می‌شود.

  1. نوع چاپ کارت ویزیت پزشکی را درست انتخاب کنید.

زمانی که طراحی کارت ویزیت شما به اتمام رسید و متن، رنگ، المان ها، جنس و… کارت ویزیت خود را انتخاب کردید، باید آن را به چاپ برسانید و تبلیغات خود را آغاز کنید. برای چاپ کردن کارت ویزیت پزشکی دو روش چاپ آفست و دیجیتال وجود دارد که هر کدام دارای خصوصیات خاص خود هستند. در روش چاپ دیجیتال سرعت کار بالاتر است و کارت ویزیت در مدت زمان کمتری چاپ و در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید، تبلیغات خود را آغاز کنید.

همچنین کیفیت چاپ در روش دیجیتال نسبت به آفست بالاتر بوده که بر کارت ویزیت پزشکی بسیار تاثیر می‌گذارد. با تمام این تفاسیر این شما هستید که نوع چاپ کارت ویزیت خود را انتخاب می‌کنید که البته باید به جنس کارت ویزیت نیز دقت شود زیرا در کیفیت و انتخاب نوع چاپ تاثیر می‌گذارد.

چاپ کارت ویزیت پزشکی

  1. ابعاد کارت ویزیت پزشکی را مناسب انتخاب کنید.

کارت ویزیت باید دارای اندازه‌ای باشد که به راحتی در کیف پول و در دست جای بگیرد پس به دنبال تغییر در ابعاد آن نباشید و همان ابعاد استاندارد را برای کارت ویزیت پزشکی خود انتخاب کنید. اگر ابعاد کارت ویزیت استاندارد نباشد، افراد از در دست گرفتن آن خسته خواهند شد و از نگه داری آن خودداری خواهند کرد که این امر با هدف طراحی کارت ویزیت پزشکی همخوانی ندارد.

انتخاب شرکت معتبر برای طراحی و چاپ کارت ویزیت پزشکی

پزشکی نیز مانند هر شغل دیگری نیاز به تبلیغ و معرفی خود به دیگران دارد که کارت ویزیت اگر به خوبی طراحی شود، در این امر بسیار موثر واقع خواهد شد. با نکات و موارد گفته شده در فوق می‌توان یک کارت ویزیت پزشکی شیک و خاص را طراحی کرد که یکی از مهم‌ترین موارد برای حفظ کیفیت، انتخاب شرکت معتبر برای این کار است. ما در تراکت آنلاین مفتخریم که تاکنون با برترین پزشکان حاذق همکاری داشته ایم و تواستیم کارت ویزیتی مطابق سلیقه آن ها طراحی و چاپ کنیم.

شرکتی را انتخاب کنید که:

  • خدمات آنلاین ارائه دهد تا بدون حضور یافتن در مکانی خاص، در هر لحظه از زمان نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کرد.
  • همچنین امکان طراحی و چاپ را در تیراژ بالا با قیمتی مناسب فراهم آورد تا سبب صرفه جویی در هزینه‌ها شود.

 

کلام پایانی طراحی کارت ویزیت پزشکی

کارت ویزیت یک راه ساده و مقرون به صرفه برای معرفی انواع کسب و کارها به افراد و مشتریان است که استفاده از آن در پزشکی نیز لازم و ضروری است. برای طراحی کارت ویزیت پزشکی باید فاکتورهای مختلفی چون رنگ، متن، المان‌های پزشکی، نوع چاپ و… را در نظر گرفت تا کارت به بهترین شکل طراحی شود. در این مطلب به طور کامل اطلاعاتی را برای طراحی کارت ویزیت پزشکی ذکر کردیم که امید داریم، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *