کارت ویزیت, مقالات

نحوه ساخت و چاپ کارت ویزیت در خانه-قسمت دوم

نحوه ساخت و چاپ کارت ویزیت در خانه

انتخاب کاغذ کارت ویزیت

وقتی نوبت به کاغذ کارت ویزیت می‌رسد، انتخاب‌های زیادی دارید. برای صرفه جویی در وقت و هزینه، کاغذ کارت ویزیت برش خورده را بخرید تا خودتان برش ندهید. پس از آن، شما باید انتخاب کنید:

رنگ کاغذ: سفید و کرم متداول‌ترین رنگ‌ها هستند

استحکام کاغذ: شما می‌توانید کارت معمولی خریداری کنید که مقرون به صرفه‌ترین باشد. یا می‌توانید کارت‌های مقوایی را دریافت کنید که ضخیم‌تر از حد معمول است. حتی می‌توان آن را پوشش داد تا حالت محکم‌تری به آن دست دهد. گزینه دیگر پلاستیکی است، که خیلی اوقات دیده نمی‌شود و باید چاپگر خود را بررسی کنید تا از عهده کنترل آن برآید.Free Vector Business Card Template

ضخامت کاغذ: هرچه کارت ضخیم‌تر باشد، محکم‌تر خواهد بود.

سایر گزینه‌های کاغذ: اگر می‌خواهید زیبایی خاصی داشته باشید، می‌توانید کارت‌های پارچه‌ای یا پارچه‌ای نیز خریداری کنید. فقط مطمئن شوید که چاپگر شما قادر به چاپ این نوع کاغذ است.

چاپگر: بیشتر کاغذهای کارت ویزیت برای چاپگر خاصی طراحی شده‌اند یا لیزر یا جوهر افشان. اطمینان حاصل کنید که کاغذ متناسب با نوع چاپگر شما را خریداری کرده اید.

چاپ: اگر می‌خواهید چاپ دو طرفه انجام دهید، می‌خواهید کارتی را انتخاب کنید که دیده نشود یا جوهر از آن پس ندهد. کارت ویزیت به طور مخصوص برای چاپ دو طرفه تهیه کنید.

الگوی کارت ویزیت: در حالی که بیشتر کاغذهای کارت ویزیت در هر صفحه ۱۰ کارت ویزیت دارد، اما طرح آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. اگر کارت ویزیت خود را قبلاً طراحی کرده‌اید، می‌خواهید طرح کارت ویزیت متناسب با الگویی که استفاده کرده‌اید را انتخاب کنید.Free Vector | Neumorph business card template

کارت‌های ویزیت خود را در خانه چاپ کنید

وقتی کارت ویزیت خود را ایجاد کردید، وقت چاپ است. شما می‌خواهید دستورالعمل‌های الگوی کارت ویزیت و چاپگر خود را پیدا کنید، اما اصول اولیه این موارد عبارتند از:

  • ابتدا یک صفحه تستی چاپ کنید. چاپ کارت‌های ویزیت می‌تواند از جوهر زیادی استفاده کند، بنابراین قبل از چاپ محصول نهایی، ابتدا یک صفحه تست چاپ کنید. می‌توانید روی کاغذ کارت ویزیت خود چاپ کنید، اما اگر نمی‌خواهید آن را هدر دهید، روی کاغذ کپی معمولی چاپ کنید و سپس نسخه چاپی را روی کاغذ کارت نگه دارید تا از همخوانی خطوط مطمئن شوید.
  • کارت‌های خود را چاپ کنید. تنظیمات چاپگر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید چاپگر شما روی کیفیت کاغذی که استفاده می‌کنید چاپ شده است و آن را روی چاپ با کیفیت بالا تنظیم کنید. اگر کارت‌های دو صفحه‌ای چاپ می‌کنید، حتماً چاپگر خود را روی چاپ دو صفحه‌ای تنظیم کنید. گزینه دیگر این است که کاغذ را از یک طرف عبور دهید، سپس آن‌ها را برگردانید تا طرف دیگر را اجرا کنید. فقط مطمئن شوید که کاغذ را به روش صحیح به داخل تغذیه کاغذ وارد کرده‌اید تا ضلع دوم در سمت راست و در جهت درست چاپ شود.Business card template Free Vector | Free Vector #Freepik #vector #freelogo #freebu… | Download business card, Free business card templates, Business cards creative
  • یک صفحه چاپ کنید و آن را بررسی کنید. اگر آن یک صفحه خوب به نظر برسد، می‌توانید بیشتر چاپ کنید. اما فقط چند صفحه از زمان را چاپ کنید. دو صفحه کاغذ کارت ۲۰ کارت ارائه می‌دهد. صفحات بیش از حد ممکن است چاپگر شما را مسدود کند. بعلاوه، بسته به میزان جوهر، صفحات بعدی ممکن است در صورت اتمام جوهر شما کیفیت خوبی نداشته باشند. کاغذ خوب را روی چاپ بد هدر ندهید. سرانجام، اگر به بیش از ۱۰۰ کارت نیاز دارید، گزینه بهتر ممکن است سفارش آن‌ها باشد. هنگامی که کارت‌های زیادی را چاپ کردید، باید هزینه کاغذ و جوهر چاپ را در نظر بگیرید. یک نقطه اوج وجود دارد که در آن سفارش آن‌ها به گزینه مقرون به صرفه‌تری برای چاپ در خانه تبدیل می‌شود.
  • بگذارید کارت‌های ویزیت شما کمی خشک شوند تا در صورت استفاده از چاپگر جوهر افشان، از خشک بودن جوهر اطمینان حاصل کنید.Images Business Card | Vecteurs, photos et PSD gratuits
  • در امتداد خطوط سوراخ دار با دقت تا کنید تا پیوندهای کارت‌ها شل شده و از هم جدا شوند. تلاش برای پاره شدن بیش از حد کارت‌ها در یک زمان یا خیلی سریع، حتی در صورت استفاده از کاغذ کارت لبه تمیز، می‌تواند باعث پارگی یا لبه‌های ناصاف شود.
  • کارت‌های ویزیت مقرون به صرفه است و به راحتی می‌توانید مردم راجع به مشاغل خانگی شما مطلع شوند. با چاپ در خانه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هرگز بدون کارت ویزیت نیستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *