کارت ویزیت, مقالات

نحوه ساخت و چاپ کارت ویزیت در خانه-قسمت اول

نحوه ساخت و چاپ کارت ویزیت در خانه

بسیاری از صاحبان مشاغل خانگی قدرت کارت ویزیت را دست کم می‌گیرند. در حالی که تصور می‌کنند اغلب به سطل آشغال ختم می‌شوند، ولی یک کارت ویزیت کاملاً فکر شده می‌تواند یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی آفلاین باشد. وقتی در نظر می‌گیرید که چقدر مقرون به صرفه و قابل حمل هستند، منطقی است که همیشه تعداد کمی از افراد را برای هدیه دادن داشته باشید. بعلاوه، با داشتن کاغذ کارت ویزیت سوراخ دار و چاپگرهای رنگی مقرون به صرفه، ساخت کارت ویزیت خود می‌تواند سریع و آسان و ایده‌آل باشد.

در اینجا نحوه طراحی و چاپ کارت ویزیت در خانه را برایتان آورده ایم.Business Cards 2 Vector Art & Graphics | freevector.com

کارت خود را از قبل طراحی کنید.

چه چیزی روی کارت خود قرار می‌دهید؟ اولین کاری که می‌خواهید انجام دهید تصمیم گیری در مورد کارت شما است. کارت ویزیت سنتی دارای نام، عنوان، آدرس، تلفن، ایمیل و نمابر می‌باشد. بسیاری از آن‌ها همچنین شامل تصویر کسب و کار هستند که کمک می‌کند مردم به راحتی به یاد داشته باشند که کار شما چیست؟! با این حال، این نوع کارت‌ها نیز بسیار دور ریخته می‌شوند. بنابراین، در حالی که می‌خواهید اطلاعات تماس خود را بر روی کارت خود داشته باشید، به اضافه کردن چیزی که آن‌ها را برای خرید یا ارتباط با شما وسوسه کند، فکر کنید.Images Business Card | Vecteurs, photos et PSD gratuits

به عنوان مثال، بسیاری از معاملات ملکی برای کمک به مردم در مورد چگونگی خرید خانه خود، نمودار وام مسکن در نظر گرفته اند. اگر فروشگاه اینترنتی دارید، ممکن است کد تخفیفی را درون کارت ویزیت خود قرار دهید. یک مربی یا مشاور می‌تواند لیستی از نکات مهم را ارائه دهد.

نکته کلیدی در ارائه مواردی فراتر از اطلاعات تماس این است که به یاد داشته باشید که اندازه کارت ویزیت شما حداکثر ۹ سانتی متر در ۶ سانتی متر خواهد بود. شما نمی‌خواهید اطلاعات زیادی را جمع کنید که افراد نتوانند آن را بخوانند.

یکی از راه‌های غلبه بر آن داشتن کارت دو طرفه است. اگرچه این کار از نظر استفاده از جوهر چاپگر هزینه بیشتری برایتان دارد، اما راهی عالی برای دادن اطلاعاتی که برای کاربران مفید است.

لوگوها و طرح‌های رنگی: همراه با محتوای کارت خود، باید تصویر کسب و کار خود را در نظر بگیرید. اگر لوگو دارید، آن را وارد کنید. شما همچنین باید یک طرح رنگی انتخاب کنید که با سایر محتوای بازاریابی شما مانند وب سایت، بروشور، سربرگ و… مطابقت داشته باشد.

از آنجا که جوهر هزینه دارد و کیفیت چاپ می‌تواند متفاوت باشد، بهتر است اگر قرار است در خانه چاپ کنید، به جای زمینه‌های روشن یا رنگارنگ، بهتر است یک کارت رنگ سفید یا کرم را برای محتوای خود انتخاب کنید.Abstract Flat Business Card Vector Art & Graphics | freevector.com

برنامه‌های طراحی کارت ویزیت

اکنون که کارت خود را ایده‌پردازی کرده‌اید، وقت آن است که آن را برای چاپ طراحی کنید. به چند روش می‌توانید این کار را انجام دهید.

سایت و اپلیکیشن Canva کمک بزرگی برای افرادی است که طراح و گرافیست در کنار خود ندارند و قصد دارند با هزینۀ مقرون به صرفه امور گرافیکی خود را انجام دهند. در این وب سایت طرح‌های متنوعی از جمله کارت ویزیت، بروشور و سربرگ و لوگو و… وجود دارد که به سادگی می‌توان تغییرات را لحاظ کنید.

Microsoft Word و Publisher Templates: Microsoft Word و Publisher هر دو دارای الگوی کارت ویزیت برای کارت ویزیت هستند. از طریق برنامه می‌توانید نوع سندی را که می‌خواهید ایجاد کنید جستجو کنید و سپس از میان انواع الگوها انتخاب کنید.

توجه به الگو مهم است تا مطمئن شوید با طرح شما در صفحه رایانه مطابقت دارد. در حالی که بیشتر کاغذهای کارت ویزیت قبل از سوراخ دارای ۱۰ کارت در هر صفحه هستند، همه آن‌ها یکسان ارائه نشده اند. برای جلوگیری از چاپ اشتباه، باید مطمئن شوید که طرح روی صفحه شما با کاغذ مطابقت دارد.

وقتی Word یا Publisher را باز می‌کنید، می‌توانید یک پرونده کارت ویزیت را باز کنید و یا کارت خود را ایجاد کنید، یا طرحی که ایجاد کرده‌اید را به جای دیگری وارد کنید. نحوه انجام این کار بسته به نوع برنامه و نسخه‌ای که استفاده می‌کنید متفاوت است. در برخی از برنامه‌های Word، می‌خواهید از نوار منوی بالا و سپس برچسب‌ها انتخاب کنید. روی دکمه گزینه‌ها کلیک کنید و سپس آنچه را روی آن چاپ می‌کنید انتخاب کنید تا الگو باز شود.

در Word ۲۰۱۶، File -> New را انتخاب کنید و «کارت ویزیت» را در کادر جستجوی الگو وارد کنید. انواع مختلفی از قالب را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید بصورت رایگان بارگیری کنید.

در Publisher ۲۰۱۶، وقتی برنامه را باز می‌کنید، به طور کلی طرح‌های گذشته خود و همچنین سایر طرح‌هایی را که می‌توانید ایجاد کنید مشاهده می‌کنید. اگر آنچه را می‌خواهید نمی‌بینید، روی «بیشتر اندازه‌های خالی صفحه» کلیک کنید و در بخش «نوع انتشار»، روی پوشه کارت ویزیت، سپس اندازه و جهت کارت (منظره یا پرتره) کلیک کنید. در سمت راست، می‌توانید طرح الگو را مشاهده کنید. باز هم، می‌خواهید مطمئن شوید که با طرح مقاله شما مطابقت دارد. در صورت‌عدم وجود این، می‌توانید الگوی را تنظیم کنید یا الگوی مناسب را بارگیری و وارد کنید.

سازنده کارت ویزیت Google Chrome: اگر از Google Chrome استفاده می‌کنید، می‌توانید سازنده کارت ویزیت Chrome را اضافه کنید یا به BizCardMaker. com بروید. شما می‌توانید از میان تم‌ها و رنگ‌های مختلف انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات خود، می‌توانید کارت خود را برای چاپ سفارش یا بارگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *