کارت ویزیت

۱۰ قانون طراحی کارت ویزیت

۱۰ قانون طراحی کارت ویزیت

با پیروی از این قوانین ساده، کارت ویزیت خود را به بهترین شکل در آن جا قرار دهید.

در عصر دیجیتال که به طور گسترده‌ای رو به رشد است، کارت ویزیت خلاق توانایی تأثیر واقعی بر مشتری، همکار یا کارفرمای بالقوه را دارد. بگویید در یک رویداد شبکه‌ای یک برخورد تصادفی داشته باشید. مطمئناً، می‌توانید آن‌ها را در توییتر دنبال کنید و به آن‌ها پروفایل لینکدین خود را بدهید.

کارت ویزیت شما همراه با نمونه کارها و طراحی درخشان آنچه را که هستید و همچنین نحوه تماس با شما را به مخاطبان هدف نشان می‌دهد. اما قوانینی وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید. پیشنهادات ما را دنبال کنید و کارت ویزیت خود را به بهترین کارت ویزیت موجود تبدیل کنید.Megaphone Illustration illustration digital megaphone marketing linework minimal illustrator illustration

۱- تو نباید بمباران کنی.

خیلی وسوسه کننده است که سعی کنید تا جای ممکن خود را روی کارت ویزیت معرفی کنید، و سعی کنید دقیقا همان چیزی را که شرکت‌تان انجام می‌دهد ارائه دهید. این کار را هرگز انجام ندهید خیلی مختصر و مفید در یک سمت شعار و لوگو خود و در سمت دیگر مشخصات تماس را بیاورید.

به یاد داشته باشید، اگر کسی کارت ویزیت شما را دارد، به احتمال زیاد با شما ملاقات کرده است و از قبل می‌داند که در چه حوزه‌ای فعالیت دارید و کارت به سادگی به عنوان یک یادآوری عمل می‌کند. بنابراین شما فقط می‌خواهید حافظه آن‌ها را بیدار کنید و آن‌ها را به وب سایت یا شبکه‌های ارتباطی خود هدایت کنید، یا جایی که آن‌ها می‌توانند اطلاعات بیشتری پیدا کنند.

۲-تو نباید خیلی اجتماعی باشی!

شما در همه شبکه‌های اجتماعی وجود دارید، درست است؟ فیس بوک یا اینستاگرام شخصی خود را روی کارت ویزیت خود قرار ندهید. مشتریان احتمالی شما نیازی به دانستن اینکه صبحانه چطور خوردید یا آخر هفته را چگونه گذراندید، ندارند و شما واقعاً نمی‌خواهید مشتری‌های بالقوه خود را به یک جریان توییتر پر از مجادله کاری هدایت کنید.

شبکه‌های اجتماعی را فقط در صورت حرفه‌ای بودن قرار دهید. اگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما دانش کار و صنعت شما را نشان می‌دهد، قطعا موفق خواهید شد و مشتریان شما راهی دیگر برای دسترسی به شما خواهند داشت.Social Media design vector twitter illustration illustrator facebook instagram social media

۳-تو نباید از کارت‌های قدیمی استفاده کنی.

برای مشتری یا کارفرمای احتمالی هیچ چیز بدتر از گرفتن کارت ویزیت مچاله و لکه دار نیست که ماه‌ها در ته کیف خود داشته اید. بنابراین آن‌ها را در جعبه‌ای که تحویل داده شده نگه دارید تا ارزش کاری خود را بالاتر ببرید.

همچنین، اگر شماره تماس شما تغییر کرده است، کارت‌های خود را مجددا چاپ کنید. سعی نکنید کارتهای خود را وصله کنید یا شماره جدید خود را در پشت آن بنویسید چون این کار بی‌ادبانه و غیرحرفه‌ای است.

۴- برای همه مشتریات طراحی نمی‌کنی.

طراحی و چاپ یک کارت ویزیت برای همه با توجه به صرفه‌ی اقتصادی بسیار آسان است. اما ممکن است همیشه بهترین ایده نباشد. به پایگاه مشتریان خود فکر کنید. آیا همه اینها از یک نوع شرکت و در یک نوع صنایع هستند؟ قطعا نه!

بنابراین اگر به دنبال جذب بیشتر مشتریان هستید، کارت‌های خود را متناسب با آن تنظیم کنید. و اگر شما به دنبال مشتریان لوکس هستید، کارت شما باید منعکس کننده این موضوع باشد زیرا در تعداد افراد جذب شده به کسب و کار شما موثر است.Contact Us Illustration vector illustration feedback assistance help contact us hotline call customer support

۵- پس تو برند خودت را تقویت کن!

سعی کنید لوگو یا شعار تجاری خود را تنها روی کارت ویزیت خود قرار دهید. اگر در حال چاپ دو طرفه هستید، طرف دیگر باید شامل مشخصات تماس شما باشد. بنابراین به هیچ وجه از رنگ‌های سازمانی برند خود دور نشوید این فقط گیج کننده است.Printing service digital ux drawing colorful web marketing ui design illustrator illustration

۶-بیخیال خوانایی کارتت نشو!

از فونت‌های غیر رسمی که فقط باعث گیج شدن مخاطب می‌شود استفاده نکنید. به طور خلاصه، فقط مطمئن شوید که نام و مشخصات تماس شما قابل خواندن می‌باشد و متن اصلی خود را بالای کارت نگه دارید. به جمع‌بندی فونت‌های رایگان یا هماهنگی انواع آن‌ها نگاهی بیندازید.

۷-صادقانه خودت معرفی کن!

اینکه در اطلاعات کسب و کار خودتان اغراق کنید اصلا برای مخاطب جذاب نیست. همان اقدامی که انجام می‌دهید و با همان سمتی که در تجارت خود دارید، خود را به مخاطبان معرفی کنید.

۸- پیچیده نباش!

به دستور پنج برگردید جایی که ما در مورد تقویت برند خود تبلیغ می‌کنیم و همچنین به دستور چهار برگردید، جایی که ما به شما می‌گوییم برای همه طراحی نکنید. باید بسیار مراقب باشید تا بر مشتری خود تأثیر بگذارید و فکر کنید که شما فقط با استفاده از گرافیک و تایپوگرافی که روی کارت خود استفاده می‌کنید، در یک سبک خاص کار می‌کنید.

اگر در هنگام ملاقات با مشتری‌های احتمالی اصلاً شک دارید، کارت خود را خیلی ساده نگه دارید، در یک طرف علامت خود را نشان دهید، در طرف دیگر مشخصات تماس خود را نشان دهید، و ممکن است یک پایان خاص مانند برجسته یا طلا کوب باشد.Study Those Case Studies case study illustration business digital marketing

۹- بودجۀ معقول داشته باش!

هر کاری که می‌کنید کارت‌های ویزیت خود را به صورت حرفه‌ای چاپ کنید. حتی اگر یک چاپگر پیشرفته داشته باشید، به دلیل ناهماهنگی در برش، کارت‌های شما غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسند. اطمینان حاصل کنید که کارت شما با کیفیت بالا چاپ شده است. هزینه‌ها معقول است و ارزش آن را دارد.

۱۰- باید اصیل باشی!

این مهمترین دستور است. «شما در طراحی کارت ویزیت نباید قتل کنید».

هر کاری که تصمیم دارید با طراحی خود انجام دهید، آن را در مورد خودتان بسازید. آن را اصلی و به یاد ماندنی کنید. این پیام از طریق پیام منحصر به فرد شما باشد، هم یک قالب خوب فکر شده یا یک قالب ظریف، مشتریان خود را به خاطر بسپارید و اطمینان حاصل کنید که کارت شما شش ماه بعد به ته کیسه‌ای که برای بازیافت است، پرتاب نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *