کارت ویزیت, مقالات

کارت ویزیت دورو یا کارت ویزیت یکرو؟

کارت ویزیت دورو یا کارت ویزیت یکرو؟

کارت ویزیت امروزه در هر شکل و اندازه‌ای ارائه می‌شود. بااین‌حال، ممکن است تعداد طرفین باشد که سرانجام کسب‌وکار شما را تعیین می‌کند. آیا شرکت شما باید کارت ویزیت یک‌طرفه را انتخاب کنید یا کارت دوطرفه؟ نباید این تصمیم را ساده بگیرید زیرا در احساس دیگران در مورد شغل شما تأثیر می‌گذارد.

کارت‌های ویزیت با یک و دو طرف توسط بسیاری از افراد و شرکت‌ها ترجیح داده شده است. یک کارت دوطرفه در مورد ارتقا کسب‌وکار شما دقیقاً دوبرابر مؤثر نخواهد بود. گاهی اوقات، کمتر مؤثر واقع می‌شود. کارت‌های دوطرفه به دلایل مختلف به یک قاعده تبدیل شده است، اما هر دو نوع آنها دارای طراحی خوب و بد هستند.

قبل از تصمیم‌گیری در مورد سفارش کارت‌های تک یا دوطرفه، حتماً 10 قانون طراحی کارت ویزیت را می‌دانید. با کنارگذاشتن این موارد، در اینجا چیزی است که باید هنگام انتخاب بین تک یا دونفره در نظر بگیرید:

کارت ویزیت دورو یا کارت ویزیت یکرو؟

نوع کسب‌وکار

یکی از عواملی که باید به آن فکر کنید این است که چه مقدار اطلاعات را روی کارت قرار می‌دهید. در واقع، این در مورد اطلاعات موردنیاز است. این بسته به جنبه‌های مختلف، متفاوت خواهد بود و نوع شرکت شما یکی از این موارد است.

یک وکیل یا یک مشاور ممکن است کارت‌های یک‌طرفه با اطلاعات تماس خود داشته باشد درحالی‌که یک شرکت فناوری اطلاعات یا یک شرکت خرده‌فروشی ممکن است یک کارت دوطرفه ارائه دهد تا بتوانند اطلاعات بیشتری را ارائه دهند.

نکته صرفه‌جویی در هزینه برای شرکت‌های نوپا و از طرف دوم به‌عنوان بروشور برای توضیح محصولات و خدمات خود استفاده کنید!

کارت‌های شما باید حاوی اطلاعاتی مانند نام شرکت، شماره‌تلفن، ایمیل، وب‌سایت و مشخصات شرکت باشد. در صورت تمایل می‌توانید نام و شماره‌تلفن همراه خود را نیز اضافه کنید. درهرصورت، نگاهی به کارت‌های مشابه در صنعت خود و شرکت خود بیندازید. با تیم خود صحبت کنید که کدام نوع کارت مناسب شرکت شماست.

هدف

شما می‌توانید کارت‌های دوطرفه خود را در اختیار هر یک از کارمندان خود قرار دهید که برای ارتقا شغل خود به‌جای دیگری سفر می‌کنند. همچنین می‌توانید دسته‌ای کارت ویزیت یک‌طرفه را به همراه داشته و به افرادی که نیاز کمی به محصولات و خدمات شما را دارند ارائه دهید.

کارت‌های یک‌طرفه به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات شما کوتاه و مختصر باشد در حالی که فضای لازم برای پیام شخصی در پشت آن وجود دارد. کارت‌های یک‌طرفه همچنین می‌توانند به‌عنوان کارت دعوت از انواع مختلفی عمل کنند که می‌توانید به افراد خاصی که ملاقات می‌کنید تحویل دهید. به‌این‌ترتیب، شما از کارت‌های دوطرفه به‌عنوان راهی برای تبلیغ خدمات و کارت‌های یک‌طرفه به‌عنوان راهی برای ارائه اطلاعات تماس استفاده می‌کنید.کارت ویزیت دورو یا کارت ویزیت یکرو؟

مناسبت

به محلی که کارت‌ها را ارائه می‌کنید توجه نمایید. تصور کنید که در جلسه‌ای هستید که می‌توانید در مورد شرکت خود صحبت کنید. این همچنین می‌تواند کنفرانسی باشد که در آن شرکت می‌کنید یا سمیناری است که میزبان آن هستید، به شرطی که جایی در آن سخنرانی کنید. کارت‌های یک‌طرفه به یادداشت‌برداری کمک می‌کند تا دیگران اطلاعات مربوط به شما یا شرکت شما را از طرف دیگر یادداشت کنند.

از طرف دیگر، اگر فقط می‌خواهید برند خود را تبلیغ کنید، کارت‌های دوطرفه می‌توانند به‌عنوان وسیله‌ای برای تبلیغات به شما کمک کنند. اگر در یک نمایشگاه یا کنفرانس هستید، می‌توانید نام تجاری خود را از طریق کارت خود تبلیغ کنید و دوطرفه بودن کارت در این مورد سود بیشتری دارد.

ذخیره‌سازی

برخی از افراد وقتی کارت را به آنها تحویل می‌دهید زحمت نمی‌کشند که به پشت کارت حتی نگاه کنند. افراد خاصی کارت‌ها را اسکن کرده و تصاویر را در لپ‌تاپ یا رایانه خود ذخیره می‌کنند. برخی حتی برای دسترسی سریع و آسان تصاویر را بر روی تلفن خود ذخیره می‌کنند. اگر این مورد صدق کند، کارت یک طرف ضربه می‌زند.

اهمیت

همیشه این امکان وجود دارد که اکثر کارت‌های خود را صورت یک‌طرفه ایجاد کنید و حدود 20-25٪ دوطرفه چاپ کنید. درحالی‌که کارت‌های دوطرفه را با جزئیات بیشتر برای افراد مهم ارائه می‌دهید، می‌توانید از کارت‌های یک‌طرفه برای عموم مشاغل استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، شما فقط کارت‌های دوطرفه خود را صرف چشم‌اندازهای جدی می‌کنید.

این تکنیک در هنگام ملاقات با مدیرعامل و گروه کارکنان آنها نیز به‌خوبی کار می‌کند. می‌توانید کارت‌های یک‌طرفه را به کارمندان و کارت‌های دوطرفه را به مدیرعامل و مدیران تحویل دهید.

هزینه

کارت‌های ویزیت یک‌طرفه در نهایت مقرون‌به‌صرفه هستند زیرا فقط برای چاپ در یک طرف را پرداخت می‌کنید. کارهای اضافی در ایجاد کارت ویزیت دورو وجود دارد، بنابراین هزینه‌ها بیشتر است اما لزوماً دوبرابر نیست.

فضای اطلاعاتی را که می‌توانید در آن قرار دهید دوبرابر کنید، اما هزینه بیشتر می‌گردد. همچنین، دورو همیشه بهتر از یک نیستند. می‌توانید کارت را پر کنید تا کارت دوطرفه شود، اما برخی از اطلاعات ممکن است تکراری شود یا بی‌ربط باشد. در این صورت بهتر است شما کارت یک‌طرفه را انتخاب کنید. شما باید تصمیم بگیرید که آیا منافع حاصل از داشتن کارت ویزیت دوطرفه ارزش قیمت اضافی را دارد یا خیر.کارت ویزیت دورو یا کارت ویزیت یکرو؟

بنابراین … کارت ویزیت یک رو یا دورو؟

همان‌طور که گفتیم، در مورد نوع کارت بهتر است اتفاق‌نظر وجود ندارد. هر دوی آنها زمان و مکان خاص خود را دارند که مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند. نکته اصلی این است که بفهمید چه نوع کارتی مناسب شرکت شما است. امیدواریم این مقاله در تصمیم‌گیری مهم به شما کمک کند.

هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه کارت‌های ویزیت خود دارای چند طرف است حتماً این نکات را به‌خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید ترکیبی از هر دو را امتحان کنید، برخی از کارها را دوطرفه و برخی دیگر را یک‌طرفه چاپ کنید.

بازار رقابتی مدرن، یک استراتژی بازاریابی کاملاً طراحی شده را می‌طلبد. این شامل استفاده از مواد چاپی است که اصلی‌ترین آنها کارت ویزیت است. چاپ کارت ویزیت آنلاین امروز به بازار آمده است. مجموعه تراکت آنلاین با مشاورهٔ رایگان بهترین راهنما برای کسب‌وکار شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *