بروشور

بروشور چیست؟

بروشور

شاید برایتان این سوال مطرح شده باشد که

بروشور چیست؟

بروشور یک سند به صورت کاغذ است که اغلب برای تبلیغات بکار می‌رود و می‌تواند در یک قالب، جزوه یا بروشور، تا شده باشد. بروشور همچنین می‌تواند مجموعه‌ای از مقالات مرتبط باشد که در یک پوشه یا بسته قرار داده می‌شوند. بروشورها اسناد تبلیغاتی هستند که عمدتا برای معرفی یک شرکت، سازمان، محصولات یا خدمات و اطلاع مشتریان احتمالی یا اعضای جامعه از مزایای استفاده می‌شوند.

بروشورها به روش‌های مختلفی توزیع می‌شوند: به عنوان درج روزنامه، به طور شخصی، از طریق پست یا در قفسه های بروشور در مکان های پر رفت و آمد به ویژه در مناطق گردشگری. آن‌ها ممکن است به عنوان ادبیات خاکستری در نظر گرفته شوند. یک بروشور معمولاً تا می شود و فقط شامل اطلاعات خلاصه ای است که از نظر تبلیغاتی هستند.

چاپ بروشور

نه تنها این، بلکه بروشورها ابزارهای متنوعی برای بازاریابی هستند. می‌توانید آن‌ها را در نمایشگاه‌های تجاری توزیع کنید، در قفسه‌های بروشور قرار دهید، از طریق پست مستقیم ارسال کنید و حتی در وب سایت شرکت خود منتشر کنید.

اگر هنوز مردد هستید که برای شروع اقدام به چاپ تراکت نمایید یا بروشور به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله تراکت ما را مطالعه نمایید تا به سادگی با مراحل و مزایای این کار آشنا شوید.

علی‌رغم اهمیت بازاریابی دیجیتال، چاپ هنوز نقش مهمی در استراتژی بازاریابی متعادل ایفا می‌کند. بروشور تولید حرفه‌ای، بودجه بالا و شهرت تثبیت‌شده را نشان می‌دهد.

چاپ بروشور

تهیه بهترین بروشور

از این نکات برای بهتر شدن بروشورها استفاده کنید که به سادگی پیام شما را به مشتریان بالقوه می‌رساند.

در کسب و کار شما هرچه تلاش کنید، می‌توانید همزمان فقط در یک مکان باشید. با این حال، بروشور شرکت شما می‌تواند در بسیاری از مکان‌ها باشد، به شما کمک می‌کند مشتریان بالقوه و موجود را تحت تأثیر قرار دهید. در یک بروشور به طور واضح و خلاصه مشخص شده است که یک شرکت در چه زمینه‌ای است و چه چیزی را ارائه می‌دهد. بروشور ساخت ضعیف فقط مشتریان احتمالی را گیج می‌کند، ناامید می‌کند و آن‌ها را به آغوش استقبال از رقابت تعقیب می‌کند.

نکات زیر نحوه طراحی بروشوری را نشان می‌دهد که به درستی نمایانگر مأموریت شما باشد، آنچه را که شما برای مخاطبان خود می‌توانید ارائه دهید و به عنوان یک ابزار بازاریابی و فروش موثر ارائه می‌دهد.

عنوان خوب نکته کلیدی است.

تیتر جلویی بروشور شما همیشه باید شامل علایق و مشکلات درک شده از مخاطبین هدف‌تان باشد و به دنبال راه‌حل‌هایی باشد که می‌توانید ارائه دهید. . بسیاری از صاحبان مشاغل به اشتباه با اطلاعات اولیه شرکت خود پیشگام می‌شوند. با این وجود ضروری است که توجه مخاطب خود را جلب کرده و او را مجبور به خواندن ادامه بروشور کنید. چرا اگر مخاطب شما فقط قسمت جلوی آن را می‌خواند و سپس آن را دور می‌اندازد، باید وقت خود را صرف تهیه یک بروشور عالی کنید؟

اصول اولیه را بخاطر بسپارید.

هنگام ایجاد بروشور، اصول را نادیده نگیرید. که باید شامل اطلاعات استاندارد، مانند نام شرکت، حداقل دو نوع اطلاعات تماس، یک لوگو و شعار باشد. همچنین باید شامل یک عنوان در جلو و دو یا سه مورد کوتاه باشد که به طور خلاصه مزایایی را که سازمان شما می‌تواند ارائه دهد، ارائه می‌دهد. تمام متن باید در بلوک‌های مختصر و خوانا باشد تا وضوح خواننده را فراهم کند. تصاویر و تصاویر گرافیکی از محصولات، خدمات و یا پرسنل اصلی خود را برای یک تماس چشمی را اضافه کنید.

خواننده را گیج نکنید.

از وسوسه کردن بیش از حد اطلاعات در بروشور خود خودداری کنید. پیام‌های زیاد مخاطب شما را گیج می‌کند و نکات اصلی شما را کم رنگ می‌کند. روی آنچه مخاطبان هدف شما را به طور مختصر مورد توجه قرار می‌دهد، متمرکز شوید، و آن‌ها با درک دقیق آنچه شما می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید و نحوه انجام آن به دست می‌آورند. خوب است که به تجارت خود افتخار کنید، اما نه به ازای بهم ریختن بروشور خود با اطلاعات بی‌ربط…

انواع بروشور

از کلمات بزرگ پرهیز کنید.

نیازی نیست با استفاده از کلمات دشوار مخاطب هدف خود را تحت‌تاثیر قرار دهید تا خواننده را به دنبال یک فرهنگ لغت بفرستد. هدف شما این است که اطلاعات مربوط به سازمان خود را در اختیار خواننده قرار دهید و کلمات اختصاری طولانی با نمره سه کلمه بهترین راه برای رسیدن به این هدف نیستند. ساده حرف زدن بهترین عمل است.

فراخوانی برای اقدام.

تصور نکنید که بعد از مطالعه بروشور خوش ساخت شما، مخاطبان شما را وادار به تماس با شما یا خرید محصول یا خدمات شما می‌کنند. یک بروشور موثر باید شامل فراخوانی برای عمل، مانند پیشنهاد برای نمونه محصول رایگان و یا یک تخمین یا هدیه رایگان باشد. این کار خوانندگان را فریب می‌دهد و به آن‌ها انگیزه عمل می‌دهد. بعضی اوقات افراد به آن انگیزه فوق‌العاده برای تماس با شما نیاز دارند.

سست نباشید.

بروشور شرکت معادل یک دست دادن محکم است؛ اعتماد به نفس و شایستگی را ارتقا می‌بخشد. وزن، بافت و احساس کلی از اولین مواردی هستند که فرد در مورد بروشور شما به آن متوجه خواهد شد. برای ایجاد بروشور برجسته از کاغذ با کیفیت بالا و پایان براق استفاده کنید. توزیع یا ارسال بروشورهای نازک و نازک به شما نشان می‌دهد که برای تولید مواد بازاریابی خود کم فکر و حتی تلاش کمتری می‌کنید.

بدون توجه به اندازه کسب‌وکار یا منابع مالی یا طراحی، نکات فوق به شما در ایجاد یک بروشور کمک خواهند کرد که به طور مناسب نماینده سازمان شما باشد، مشتریان بالقوه را تحت‌تاثیر قرار داده و آن‌ها را وادار به اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *