تراکت, مقالات

تراکت چیست؟

تراکت چیست

تراکت یا flyer چیست ؟

آیا به این فکر کردید که چگونه تبلیغات خود را توسعه دهید؟ آیا در این فکر هستید که چطور می‌توانید تبلیغ شغل خود را افزایش دهید؟ یک برنامه تبلیغاتی می‌تواند دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید!

اگر برای کسب و کارتان به دنبال روش‌های معرفی یا اگر به زودی رویدادی مهم در موسسه و سازمان خود دارید این مقاله با نکات جامعی که دارد برای شما رهنمود مفیدی می‌باشد.

تراکت یکی از ابزارهای تبلیغاتی مفید برای اطلاع رسانی، قیمت گذاری، تخفیفات و جذب مشتری است.

اما بیاید با هم مفهوم تراکت را بررسی کنیم.

تراکت چیست؟

تراکت فقط یک پوستر یا یک برگه است که به سادگی باعث جلب توجه به تبلیغات، محصول، خدمات و یا رویداد می‌شود. پیام ساده و چشمگیری است. یک تراکت معمولی روی کاغذ ۸.۵ x ۱۱ چاپ می‌گردد. بسته به اینکه شما تصمیم دارید تراکت را در کجا و کدام چاپخانه چاپ کنید، استفاده از آن‌ها در برنامه بازاریابی شما می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد.

تراکت در اصطلاح یک تکه کاغذ کوچک با اطلاعات درباره محصول یا رویدادی است که از روش‌های سنتی و پر بازده‌ای می‌باشد و افراد آگهی‌های تبلیغاتی را توسط آن پخش می‌کردند.

ممکن است تراکت‌ها مانند یک راه قدیمی برای بازاریابی به نظر برسند، اما وقتی به تبلیغات مربوط می‌شود، هنوز ارزش بالایی دارند.

بیایید نگاهی به این بیندازیم که چه چیزی دقیقا در یک تراکت بازرگانی است و برخی از عناصر اصلی را که باید هنگام ایجاد یک آگهی در نظر بگیریم.

تراکت چیست؟

 

چه فرقی بین یه آگهی و یه بروشور هست؟

یک بروشور به طور خلاصه ویژگی‌ها، خدمات و محصولات مختلفی را که یک کسب و کار به فروش می‌رساند، ارائه می‌دهد. بروشورها را به صورت یک ورق سه تایی چاپ و توزیع می‌گردند که شامل تصاویر، گرافیک و کپی چاپ شده در هر دو طرف است.

از طرف دیگر، یک بروشور معمولاً از یک ورق تخت تشکیل شده است. شما می‌توانید بروشورها را کاملاً رایگان توزیع کنید، در حالی که بروشورها منحصر به فردتر هستند.

اگر می‌خواهید رسانه‌ای در دسترس داشته باشید تا به مشتریان علاقه‌مند خود ارائه دهید، بروشور تهیه کنید. از بروشورها برای جلب توجه مشتریان احتمالی و هدایت آن‌ها به سمت رویدادها یا نمایش‌ها استفاده کنید.

تراکت‌ها برای جذب مشتری جدید بسیار مناسب هستند زیرا بسیار ارزان، ساده هستند و فقط در یک طرف چاپ می‌شوند. از طرف دیگر، بروشور تخصصی‌تر و برای ارائه اطلاعات بیشتر به خواننده طراحی شده است. هزینه و جزئیات بیشتر که برای چاپ بروشور وجود دارد، این رسانه را برای افرادی که از قبل علاقه نشان می‌دهند ایده آل می‌کند.

هدف تراکت‌ها چیست؟

از تراکت‌های بازاریابی برای آوردن مشتریان جدید به مشاغل یا اعلام فروش و تخفیفات فصلی و دوره‌ای یا تبلیغات جدید استفاده کنید. برخی از مشاغل فقط برای یک کمپین تبلیغاتی، تبلیغات متنوعی را برای افزودن تنوع یا جلب نظر جمعیت‌های مختلف در بازار هدف خود منتشر می‌کنند. آگهی‌های بازاریابی تقریباً برای هر مشاغل در هر صنعت و صنعت مفید هستند. می‌توانید آن‌ها را بصورت آنلاین یا شخصی به اشتراک بگذارید، بر روی شیشه‌ها نصب کنید، از طریق ایمیل ارسال نمایید و غیره

تراکت و بروشور

عناصر کلیدی تراکت برای کسب و کارها

چندین فاکتور کلیدی وجود دارند که یک تراکت برای بازاریابی نیاز دارد، صرف‌نظر از محتوا یا نوع شغلی که آن‌ها تبلیغ می‌کنند.

عنوان

تیتر اول آگهی شما اولین خط حمله است. به آنچه بیشتر از همه می‌خواهید مشتریان شما از روی آگهی تبلیغاتی شما کشف کنند، فکر کنید. اگر آن‌ها چیز دیگری نخوانند، از آن‌ها چه می‌خواهید که به یاد داشته باشند؟

محتوا

مطالب در مورد تبلیغات بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که از جملات طولانی یا متن‌های بزرگ استفاده نکنید. برای اطمینان از جذاب بودن و جالب بودن تراکت خود، مفاهیم و ایده‌های خود را به جملات کوتاه و اساسی کاهش دهید. شما نمی‌خواهید مردم احساس کنند دارند کتاب می‌خوانند.

طراحی

طراحی کلی یک تراکت مهم است زیرا نسخه و پیام را کامل می‌کند و واقعاً توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می‌کند. به انواع عکس‌ها، گرافیک‌ها، آیکون‌ها، آرم‌ها و رنگ‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید فکر کنید. آیا آن‌ها علاقه ایجاد می‌کنند یا آنقدر آشفته خواهند بود که مشتریان شما از آن قدردانی کنند؟ به دنبال یک تعادل زیبا بین ساده و مشهود باشید.

نقطه فروش

هنگامی که نوبت به فروش می‌رسد، درباره ایده فکر کنید: توجه – علاقه و اقدام. چه چیزی توجه مشتریان شما را جلب می‌کند و علاقه‌ی آن‌ها را جلب می‌کند؟ چه چیزی می‌توانید در آگهی خود بگنجانید که مشتری به روشی که شما می‌خواهید درگیر شود؟ یک تماس برای اقدام مسیر مشخصی را به خواننده‌تان نشان خواهد داد، مانند راهنمایی آن‌ها برای فالو کردن صفحه‌ی برند شما در اینستاگرام.

هدف

تراکت یا بروشور شما چه فایده‌ای دارد؟ با چاپ و پخش آن‌ها، می‌خواهید چه اتفاقی بیفتد؟

برای مثال، ممکن است بخواهید یک تراکت برای تبلیغ یک رویداد موسیقی که شرکت شما از آن حمایت می‌کند، تهیه کنید. ممکن است عاقلانه باشد که تراکت‌هایی تهیه کنید که دارای آدرس، زمان و لیست جشنواره باشند.

چاپ تراکت آنلاین

انواع مختلف تراکت‌ها

خوب، از چه نوع تراکتی می‌خواهید استفاده کنید؟ انواع مختلفی برای بررسی کسب‌وکار شما وجود دارد:

تراکت دیجیتال

پوسترها

جزوه

اسکناس‌های دستی

تراکت و بروشور

چگونه یک تراکت آنلاین ایجاد کنیم

برای ساخت این عمل شما نیاز به طراح با سابقه و حرفه‌ای ندارید سایت‌های زیادی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند مثل سایت Desygner که دارای تعداد زیادی قالب از پیش ساخته شده رایگان است که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. حتی اگر الگوی خاصی را مد نظر دارید که وجود ندارد، می‌توانید با استفاده از ابزار ویرایش، تراکت و بروشور خود را به نتیجه برسانید.

ما می‌خواهیم چیزی که درباره بازاریابی تراکت تجاری فکر می‌کنید را بدانیم. پیشنهاد خوبی برای طراحی تراکت‌ها دارید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه زیر این مقاله به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *