بروشور, مقالات

چگونه یک بروشور چاپی قدرتمند داشته باشیم؟

چگونه یک بروشور چاپی قدرتمند داشته باشیم؟

حتی در این روزگار که تبلت‌ها، لپ تاپ‌ها و تلفن‌ها بر دنیای تبلیغات و بازاریابی تسلط دارند، باز هم جای بروشور وجود دارد.

بروشورها می‌توانند یک ابزار فروش بسیار موثر باشند و نباید آن‌ها را کنار گذاشت. در واقع، شما می‌توانید یک بروشور چاپ شده ایجاد کنید که می‌تواند به صورت PDF آنلاین نیز به عنوان رزومه ارسال گردد و به شما در کنترل هزینه‌ها کمک بسیاری می‌کند.

چند بار در یکی از نمایشگاه‌هایی با تعداد زیادی بروشور در مورد جاذبه‌های گردشگری حضور داشته اید؟ چه عاملی باعث شد شما بروشورهای خاصی را بردارید و به بقیه توجه نکنید؟Company Brochure Template | Company brochure, Brochure template, Brochure

این عناوین روی جلد بود.

شما باید یک پیام فروش قوی در اینجا قرار دهید نه فقط یک تصویر زیبا. زیرا اولین پل ارتباطی شما با مشتریان است.

خواندن را برای مخاطبان ساده کنید.

هر کسی علاقه ندارد صفحات زیاد با متون سنگین را مطالعه کند. آن‌ها قصد خواندن رمان ندارند پس در کوتاه‌ترین و جذابترین حالت ممکن مفید‌ترین اطلاعات را به آن‌ها برسانید.

حتی اگر آن‌ها تمام بروشور شما را نخوانند، با مرور در آن خلاصه داستان را دریافت می‌کنند. اما مطمئن شوید که عناوین و زیرعنوان‌هایی را توضیح می‌دهید که به درد مشتری می‌خورد. باز هم، این به دلایلی مهم است اما به خصوص اگر خواننده شما فقط نگاهی به بروشور شما بیندازد.Free Vector | Brochure template set with place for logo corporate  information

از تصاویر جذاب استفاده کنید.

متخصصان گرافیک می‌گویند یک عکس هزار کلمه است. پس چرا داستان بروشور خود را با تصاویر بازگو نمی‌کنید؟ اما نه تنها هر تصویر قدیمی این کار را انجام می‌دهد. شما به تصاویری نیاز دارید که به خواننده نشان می‌دهد محصول شما چگونه کار می‌کند. تصاویر افراد تا زمانی که این افراد نحوه استفاده از محصول شما را نشان دهند، بهترین عملکرد را دارد.

حتی کارهای هنری مانند نقاشی‌ها، نقشه‌ها و نمودارها به شرطی که محصول یا فواید آن را نشان دهند، مفید هستند. اگر یک بروشور دیجیتالی است، می‌توانید فیلم‌ها و انیمیشن‌های جذاب را اضافه کنید، که می‌تواند خواننده را بیشتر درگیر خود کند.

شما می‌توانید از طیف گسترده‌ای از تصاویر بصری مانند عکس از محصول، افرادی که از محصول استفاده می‌کنند و یا عکس از دفتر مرکزی شرکت خود استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از نقشه برای نشان دادن محل استقرار شرکت خود، جداول لیست شده محصولات مختلف با ویژگی‌های آن‌ها و یا نمودارهای اثبات عملکرد برای ارائه اطلاعات واقعی در مورد محصول خود استفاده کنید.Business flyer template with photo | Free Vector #Freepik #freevector  #flyer #business #abstract #templa… | Flyer template, Business flyer,  Business flyer templates

فروش را با دعوت به عمل نهایی کنید.

شما قبلاً فهمیدید که بروشور شما در کجای فرآیند خرید از پنج جزوه برای برنامه ریزی یک بروشور قرار دارد. حالا شما باید آن مشتری بالقوه را به مشتری دائمی تبدیل کنید. پیام پایانی شما باید قدرتمند باشد.

بسیاری از اوقات بروشورها نمی‌توانند موثر واقع شوند زیرا حاوی اطلاعات حیاتی نیستند: دعوت به عمل.

شما باید به مشتریان بالقوه خود بگویید که آن‌ها باید اکنون اقدام کنند، حالا تماس بگیرند و خرید کنند.

مهم نیست که به دنبال چه چیزی هستید، باید به مردم بگویید که می‌خواهید چه کاری انجام دهند. همیشه سفارش آن‌ها را بخواهید اما حداقل اطلاعات تماس را بخواهید. برای پیگیری پیام‌ها و بازاریابی مجدد ضروری است.Hvac Flyer Templates Free | Desain brosur, Brosur perusahaan, Desain brosur  perusahaan

یافتن آدرستان آسان باشد.

اطلاعات حیاتی دیگری وجود دارد که بسیار واضح به نظر می‌رسد، اما در مراحل ایجاد، گاهی اوقات کنار گذاشته می‌شود. مثل اطلاعات تماس شما.

حتماً نام شرکت، نشان، آدرس، وب سایت، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. همچنین، حساب اینستاگرام و یا توییتر می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. در بروشور به مکان خود راهنمایی کنید تا اگر مشتری تجاری دارید، آن‌ها هم بتوانند به سادگی آدرس را پیدا کنند و بیایند.

سایر فاکتورهایی که برای بروشور شما باید در نظر گرفته شود می‌تواند قیمت‌ها، ساعات فروشگاه، دستورالعمل‌های ثبت سفارش از طریق پست، تلفن یا اینترنت و ضمانت‌های کالا باشد.

به بروشور خود طول عمر دهید.

بروشور می‌تواند در طولانی مدت راه ارتباطی مفیدی بین مشتریان و شما باشند به این صورت که اگر جذاب کار شده باشند مانند کتابچه‌ی با ارزشی در گوشه منزل دریافت کننده قرار می‌گیرد و هر زمان که به خدمت شما نیازمند باشند تماس می‌گیرند.Free Vector | Template for geometric brochure, red color

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک بروشور برای آژانس مسافرتی خود دارید ممکن است سفرهای تفریحی شما در ایام تابستان باشد اما مشتری شما فعلا مرخصی ندارد پس بروشور شما را نگهداشته و در ایام عید با شما تماس گرفته و تور ویژه شما را رزرو می‌کند.

اما آن‌ها تصمیم می‌گیرند جزوه شما را ذخیره کنند. به هر حال، آژانس مسافرتی شما بسته‌هایی را در طول سال ارائه می‌دهد، و آن‌ها ممکن است فقط تصمیم بگیرند که در زمستان یک هفته مرخصی بگیرند. بنابراین آن‌ها علاقه‌مند هستند. پس بروشور فقط برای همین الان کاربرد ندارد.

بروشورها می‌توانند به افزایش فروش شرکت شما کمک کنند… چه الان و چه در آینده. اکنون از این نکات استفاده کنید و در دراز مدت از بروشور خود بیشترین بهره را خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *