کارت ویزیت, مقالات

طرح کارت ویزیت آموزشگاه زبان و عوامل تاثیرگذار

در این نوشتار به کارت ویزیت آموزشگاه زبان می پردازیم؛ زیرا همانطور که می دانید از گذشته تا به امروز افراد زیادی به یادگیری زبان های مختلف روی آوردند. یادگیری و آموزش زبان هایی مانند انگلیسی آلمانی فرانسوی ایتالیایی ترکی و غیره در آموزشگاه های مختلف انجام می گیرد. افراد به دلیل تحصیل کار و غیره به دنبال یادگیری زبان های مختلف هستند و برای این کار از آموزشگاه های زبان استفاده می کنند. آموزشگاه های بسیاری برای یادگیری زبانهای مختلف تاسیس شده اند که هر یک روش خاصی را پیاده می کند این آموزشگاه ها کتاب های مختلفی را آموزش می دهند و سبک آموزش هر یک با دیگری تفاوت می کند.

کارت ویزیت آموزشگاه زبان خارجی

به دلیل استقبال مردم از آموزشگاه های زبان رقابت در این حوزه به شدت افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل تمامی این آموزشگاه ها نیاز به تبلیغات برای جذب زبان آموزان دارند. بهترین راه های تبلیغات کارت ویزیت می باشد. کارت ویزیت می تواند تبلیغات پربازده و خوبی برای آموزشگاه های زبان باشد. با استفاده از این کارت ویزیت ها آموزشگاه زبان شما در نظر مردم می ماند و شما را می شناسند و با استفاده از آن می توانید زبان آموزان بیشتری را جذب کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد طراحی کارت ویزیت آموزشگاه زبان با شما صحبت کنیم.

کارت ویزیت آموزشگاه زبان خارجی

طراحی کارت ویزیت آموزشگاه زبان

کارت ویزیت آموزشگاه زبان باید به گونه ای طراحی شود تا مخاطبان و زبان آموزان را به خوبی جذب کند. مخاطبان باید با اولین نگاه به کارت فیزیک متوجه نوع کار شما بشوند که شما موسسه آموزش زبان هستید. در طراحی کارت ویزیت عوامل زیادی تاثیر گذار هستند و باید به نکاتی برای طراحی آن توجه شود. در ادامه در مورد نکات طراحی کارت ویزیت آموزشگاه زبان با شما صحبت می کنیم.

رنگ کارت ویزیت آموزشگاه زبان

برای انتخاب رنگ کارت ویزیت موسسه زبان خود باید رنگی را انتخاب کنید که کاملاً به نوع کسب و کار شما بخورد. در این زمینه می توانید از روانشناسی رنگ ها کمک بگیرید. هر رنگی معنای متفاوتی دارد و شما باید با توجه به نوع کار خود در آموزشگاه زبان رنگ کارت ویزیت را انتخاب کنید. شما می توانید رنگ کارت ویزیت خود را با توجه به رنگ سازمانی خود انتخاب کنید که این باعث می شود بهتر در ذهن مخاطب بمانید.

ابعاد کارت ویزیت آموزشگاه زبان

وقتی که اسم کارت ویزیت می آید عموم مردم به یاد یک کارت مستطیلی شکل کوچک می افتند. پس بهتر است شما هم از این قانون پیروی کرده و یک کارت ویزیت مستطیل شکل برای آموزشگاه زبان خود تهیه کنید. خلاقیت در طراحی شکل و ابعاد کارت ویزیت بسیار مهم است و شما باید به گونه ای باشید که مخاطب را به طور کامل به خود جذب کنید. بیشتر کارت ویزیت ها طولی به اندازه ۹ سانتی متر و عرضی به اندازه ۶ سانتی متر دارند که این ابعاد به اندازه کارتهای مترو و کارتهای عابر بانکی است بهترین ابعاد کارت ویزیت شناخته می شود. البته هیچ اندازه مشخص و مخصوصی برای کارت ویزیت ها وجود ندارد و کارت ویزیت هایی به ابعادهای دیگر نیز ساخته می شوند.

محتوای کارت ویزیت آموزشگاه زبان

محتوای کارت ویزیت آموزشگاه زبان

همان طور که می دانید کارت ویزیت یک ابزار تبلیغاتی بسیار تاثیر گذار می باشد؛ بنابراین باید در طراحی و محتوای کارت ویزیت خود توجه داشته باشید. شما باید اطلاعاتی را در کارت ویزیت درج کنید که مخاطب با اولین نگاه متوجه کار شما بشود و تفاوت شما با دیگر آموزشگاه های زبان را در یابد. شما باید از فونت خوانا و مناسب برای کارت ویزیت آموزشگاه زبان استفاده کنید و علاوه بر آن باید به اندازه فونت توجه کنید که نه خیلی بزرگ باشد که فضای بزرگی را اشغال کند و نه آنقدر کوچک که ناخوانا به نظر بیاید.

اطلاعات مهمی که باید بر روی کارت ویزیت درج شوند.

در کارت ویزیت آموزشگاه زبان باید اطلاعاتی همچون آدرس آموزشگاه، آدرس سایت، پیج اینستاگرام، شماره تلفن، آدرس ایمیل آورده شود تا مخاطب بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و شما را پیدا کند. مخاطب باید با اولین نگاه متوجه تمایز شما بشود بنابراین بهتر است که از یک شعاره تبلیغاتی استفاده کنید. شعار تبلیغاتی باید کوتاه و تاثیرگذار باشد تا بتواند مخاطب را به خوبی جذب شما کند بنابراین آن را حتماً در کارت ویزیت خود درج کنید. استفاده از لوگو در کارت ویزیت ضروری است شما باید لوگوی آموزشگاه زبان خود را در کارت ویزیت خود بیاورید تا مخاطبان با نگاه اول شما را به یاد بیاورند. سعی کنید لوگوی را طراحی و انتخاب کنید که مناسب آموزشگاه زبان باشد و مخاطب با دیدن این لوگو به یاد آموزشگاه زبان بیفتد. توجه داشته باشید که نباید کارت ویزیت خود را خیلی شلوغ کنی تا مخاطب با دیدن آن نگاهش خسته شود و به خواندن اطلاعات آن اقدام نکند پس از اطلاعات مفید و مختصر از خود و آموزشگاه زبان در اختیار مخاطب قرار دهید.

نکات پایانیکارت ویزیت آموزشگاه زبان

توجه داشته باشید که کارت ویزیت شما نشان دهنده هویت کسب و کار شما می باشد بنابراین باید در طراحی و تهیه کارت ویزیت خود دقت داشته باشید و سلیقه خوبی بخرج دهید. خود کارت ویزیت ها به تنهایی می توانند مشتریان و زبان آموزان زیادی را به طرف شما جذب کند بنابراین کارت ویزیت را تهیه کنید که به دل مخاطب بنشیند و به خوبی شما را معرفی کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *