کارت ویزیت, مقالات

با مهم ترین موارد کارت ویزیت رستوران آشنا شوید.

با مهم ترین موارد کارت ویزیت رستوران آشنا شوید.

کارت ویزیت راه مناسبی برای ارتباط برقرار کردن با مشتری و جلب توجه آن به سمت حرفه، کار و خدمات خاصی است که بدون شک یکی از بهترین راه های تبلیغ اثر گذار با قیمت مناسب است. کارت ویزیت رستوران یکی از ده ها کارت ویزیت موجود در بازار است که می توان برای معرفی رستوران سنتی یا مدرن خود به مشتریان، از آن استفاده کرد.

به دلیل تعداد زیاد رستوران ها در شهرها غفلت از انجام تبلیغات به کسب و کار شما آسیب وارد می کند پس حتما طراحی کارت ویزیت را انجام دهید. اگر قصد چنین کاری را دارید تا به تعداد مشتریان رستوران خود اضافه کنید، این مطلب را حتما تا پایان همراهی کنید.

کارت ویزیت رستوران چیست؟

کارت ویزیت رستوران یک کارت با طراحی خاص است که خدمات و کسب و کار شما را با جملاتی کوتاه و تاثیرگذار به افراد معرفی می کند و آن ها را به سمت شما و استفاده از خدمات رستوران شما جذب می کند. کارت ویزیت حاوی اطلاعاتی چون تماس، آدرس، نوع کسب و کار شماست که یک روش بازاریابی به حساب می آید و می توان آن را در ابعاد مشخص شده و از جنس های مختلف تهیه کرد.

اگر طراحی کارت ویزیت به خوبی انجام بگیرد، هدف آن تحقق پیدا می کند و به یک بازاریابی غیر مستقیم تبدیل می شود.  برای طراحی و داشتن کارت ویزیت رستوران نیاز به توجه و نکات خاصی است که باید رستوران شما را به بهترین شکر معرفی کند به عنوان مثال تفاوت در رنگ، فونت و … باید به گونه ای باشد که نوع رستوران سنتی، فست فودی و … را نشان دهد.

پس اگر شما نیز رستوران دارید و به دنبال جذب مشتری و معرفی خود به دیگران هستید، طراحی کارت ویزیت خود را به یک شرکت مناسب بسپارید تا به بهترین کارت را برای شما طراحی کنند.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت رستوران

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت رستوران

تنها سفارش کارت ویزیت رستوران و پخش آن برای جذب مشتری کافی نیست بلکه باید به نکاتی دقت شود که تاثیر گذاری کارت ویزیت را افزایش دهد و مطالب و هدف را آن طور که هست به افراد منتقل کند. در همین راستا در ادامه به برخی از نکات که حتما باید در زمان طراحی کارت ویزیت رستوران به آن توجه کنید، اشاره کرده ایم:

  1. باید نظر و توجه مخاطب را جلب کند.

هدف از طراحی کارت ویزیت جلب توجه مخاطب و افراد مختلف است تا بتوان در میان رقبا نظر افراد بیشتری را به رستوران سنتی یا مدرن خود جلب کرد. رستوران ها می توانند سنتی، فست فودی و … باشد پس باید طراحی کارت به گونه ای باشد که افراد با اولین نگاه به کارت ویزیت، نوع رستوران را تشخیص دهند.

در واقع این امر سبب می شود که افراد حتی بدون خواندن اطلاعات نوع کسب و کار و رستوران شما را تشخیص دهند که اولین قدم برای شروع یک تبلیغات گسترده است. این نکته را می توان با به کار بردن تصاویر و رنگ های خاص عملی کرد.

  1. انتخاب رنگ کارت ویزیت باید با دقت انتخاب شود.

تنوع رنگ در طراحی هر نوع کارت ویزیتی وجود دارد، اما انتخاب رنگ بهتر است که با توجه به نوع کسب و کار انجام بگیرد. در کارت ویزیت رستوران شما می توانید زنگ های متنوعی را به کار بگیرید، اما آنچه اهمیت دارد انتخاب نوع رنگ و طیف آن است که به معرفی بهتر رستوران و نوع آن کمک کند.

رنگ هایی باید انتخاب شود که در صنعت غذا مورد استفاده قرار می گیرند و به واسطه همین رنگ ها، افراد متوجه شوند که کارت ویزیت رستوران را در اختیار دارند.

  1. نوشته ها و محتوای جذاب در طراحی کارت ویزیت رستوران بسیار مهم است.

شما با تمام موارد فوق، قدم های ابتدایی را برای طراحی کارت ویزیت رستوران به خوبی برداشته اید و اکنون نوبت به نوشتن محتوا و اطلاعاتی است که باید بر روی کارت ویزیت درج شود. نوشته ها باید مفید و مختصر انتخاب شود و از نوشتن اطلاعات اضافی که کارت ویزیت رستوران را شلوغ می کند، خودداری کنید.

اطلاعاتی نظیر نام رستوران، آدرس و شماره تماس را می توان بر روی کارت ویزیت نوشت و گاهی اوقات می توان جملاتی جذاب و کوتاه را به کارت ویزیت اضافه کرد تا نظر مخاطب را به خوبی جلب کند.

  1. جنس کارت ویزیت را مناسب انتخاب کنید.

کارت ویزیت رستوران را می توان با جنس های مختلف سفارش داد و این شما هستید که باید مناسب با هزینه ای که در نظر دارید، جنس کارت ویزیت رستوران را انتخاب کنید. هر چه کیفیت جنس کارت ویزیت بالاتر باشد، به کسب و کار خود اعتبار بخشیده اید زیرا مشتری با لمس کارت ویزیت این تفاوت زا احساس می کند. اگر رستوران شما لوکس است و خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد، باید انتخاب بهترین جنس کارت ویزیت از اولویت های شما باشد.

معرفی کلی جنس های کارت ویزیت رستوران

معرفی کلی جنس های کارت ویزیت رستوران

همان طور که گفته شد، کارت ویزیت رستوران را می توان با جنس های مختلف طراحی کرد پس بهتر است، اطلاعاتی در خصوص برخی از جنس کارت ویزیت ها در اختیار داشته باشید:

  • کارت ویزیت سلفون مات و براق: کارت ویزیت های با دوام و ماندگاری بالا هستند که تا شدن آن امکان پذیر است، اما پاره نمی شوند.
  • لمینت براق و مات: دارای مقاومت بالایی در برابر آب، خط و خش هستند مه به دلیل روکش مقاومی است که دارند. این نوع کارت دارای دو نوع مات و براق است که نوع براق آن نور را منعکس می کند.
  • لمینت برجسته: این نوع کارت نسبت به نوع قبلی خود دارای ضخامت بیشتری است و دارای روکش سلفون است که می توان بعضی از اطلاعات را برجسته کرد.
  • گلاسه یو وی: در این نوع کارت نوشته ها بسیار زیبا به نظر می رسند که می توان قیمت مناسب آن را یکی دیگر از بهترین ویژگی های این نوع کارت دانست‌.

کلام پایانی د ر رابطه با کارت ویزیت رستوران

رستوران شما برای معرفی شدن به تعداد بیشتری از افراد، نیاز به یک کارت ویزیت رستوران دارد که جنس، محتوا، رنگ و … آن باید به بهترین شکل انتخاب شود پس در زمان طراحی حتما این نکات را به یاد داشته باشید. در این مطلب اطلاعاتی در خصوص کارت ویزیت رستوران و طراحی آن ذکر شد که امیدواریم مورد توجه شما واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *