کارت ویزیت, مقالات

چند نوع کارت ویزیت داریم؟

چند نوع کارت ویزیت داریم؟

رشد سریع فناوری و رسانه‌های اجتماعی نحوه شبکه‌سازی ما را تغییر داده است. شبکه‌های آنلاین به طور فزاینده‌ای در میان تمام صنایع با مقیاس‌های مختلف تجاری شیوع پیدا می‌کنند. با این حال، جلسات حضوری و رویدادهای شبکه آفلاین، هنوز بر بسیاری از روابط تجاری حاکم است. در این زمینه‌ها، کارت ویزیت عامل مهم بازاریابی است. انواع کارت ویزیت با تنوع بالا وجود دارد که تصمیم گیری در مورد شرکت خود را برای شما سخت می‌کند. بنابراین، ما در این مقاله انواع کارتهای ویزیت و ویژگی‌های بارز آن‌ها را به شما ارائه می‌دهیم. بیایید شروع کنیم!چند نوع کارت ویزیت داریم؟

1. کارت ویزیت استاندارد

کارت ویزیت باید نمایندگی برند شما و ارائه اطلاعات تماس باشد. مهم نیست که شما یک شرکت نوپا هستید یا شرکتی با شعبه‌های مختلف در شهر‌های مختلف، کارت ویزیت استاندارد برای کسب و کار شما ضروری است. این هویت شرکت شما را در یک کاغذ کوچک حمل می‌کند و اولین چیزی است که به مشتریان بالقوه خود می‌توانید از طریق ایمیل ارسال یا ضمیمه کنید.

از آنجا که این یک کارت استاندارد است، تمام جزئیات استاندارد می‌شوند:

اندازه: حتی اگر اندازه کارت ویزیت ممکن است به تفکیک مناطق متفاوت باشد، ۳.۵ ۲ ۲ اینچ در سراسر کشورها پذیرفته شده است.

شکل: مستطیل ترجیح داده می‌شود و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اشکال دیگر مانند اشکال مربع، گرد یا برش غیرمعمول تلقی می‌شود زیرا قرارگیری در نگهدارنده کارت گیرندگان دشوار است.

رنگ: در یک طرف سفید یا کرم و در طرف دیگر رنگ اصلی شرکت

چاپ / تکمیل / کاغذ: بدون روکش، بدون برجستگی

به سختی می‌توانید با یک نوع کارت استاندارد اشتباه کنید زیرا برای انواع جلسات کاری به اندازه کافی کارآمد است. بنابراین، اگر وقت ندارید با سازندگان کارت ویزیت کار کنید یا با طرح‌های مختلف پیچیده دست و پنجه نرم کنید، از یک استاندارد استفاده کنید. این تقریباً برای همه گزینه‌ها امن است.

2. کارت ویزیت برتر

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع کارت ویزیت می‌تواند نمای برتر از تجارت شما را به چشم مشتری یا مشتری بالقوه شما نشان دهد. بسته به بودجه شما، سطح هزینه‌ی شما با استفاده از طرح‌ها، مواد مختلف و غیره قابل تنظیم است. در زیر فاکتورهای اصلی کارت ویزیت آورده شده است:

اندازه: ۳.۵ ۲ ۲ اینچ نباید نزدیک لبه‌های پرتی چاپ باشد این مورد باعث می‌شود شما در میان رقبا متمایز گردید و گیرندگان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شکل: اندازه و شکل با هم ترکیب می‌شوند. اگر با اندازه‌ای غیرمتعارف کار می‌کنید، این بدان معنی است که شکل کارت شما می‌تواند از جعبه خارج شود. مربع، گرد یا حتی یک شکل منحصر به فرد برای انعکاس ماهیت کسب و کار شما می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد

رنگ: کارت‌های ویزیت نشان دهنده نام تجاری شما هستند. بنابراین، کارت شما حتما نباید با رنگ سفید یا کرم باشد. می‌تواند متناسب با رنگ‌های برند تجاری شما طراحی شود.

چاپ / نهایی / کاغذ: مات یا براق

اگر مشتاق داشتن کارت ویزیت برتر هستید، کیفیت کاغذ اولین چیزی است که باید بررسی کنید. یک کاغذ باکیفیت جلوه‌ای تمیز و مدرن به کارت شما می‌بخشد. پالت‌های رنگی مختلف نیز اگر روی کاغذ خوب چاپ شوند پر جنب و جوش و شفاف هستند.

3. کارت ویزیت مات

این انتخاب مناسب برای صاحبان مشاغل است که واقعاً نیازی به طراحی نوآورانه ندارند اما اصرار دارند که به دنبال کارت‌های خود باشند. جزئیات با توجه به نیازهای شرکت‌های مختلف متفاوت است، اما موارد زیر در زیر ذکر شده است:

اندازه: ۳.۵ ۲ ۲ اینچ ترجیح داده می‌شود زیرا این کارت به دلیل مواد کاغذی خود متمایز است، اندازه غیر متعارف واقعاً مهم نیست.

شکل: همان اندازه، شکل عامل تعیین کننده‌ای برای حرفه‌ای بودن کارت مات نیست. با هر شکلی که تصمیم می‌گیرید، باید با برند شما مطابقت داشته باشد.

کاغذ / مواد چاپی: با لمس ساتن یا ابریشم، کارت شما خود صحبت می‌کند. این قرار است برای کسانی باشد که بهترین‌ها را می‌خواهند، و بنابراین، دلیل روشنی در مورد کیفیت تجارت و خدمات شما ارائه می‌دهد.کارت ویزیت براق

4. کارت ویزیت براق

این گزینه مناسب برای مشاغلی مانند: مد، طراحی، مراقبت از زیبایی، مهمان نوازی، مواد آرایشی یا کسانی که می‌خواهند از تصاویر در کارت‌های خود استفاده کنند، می‌باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که این نوع کارت برای سایر مشاغل مناسب نیست. تا زمانی که می‌خواهید از رقبای خود متمایز شوید، کارت ویزیت براق ارزش دارد که در نظر گرفته شود.

به برند شما ظاهری زیبا، پر جنب و جوش و مجلل می‌بخشد زیرا باعث می‌شود مخاطب تصور کند تصاویر یا سایر جزئیات کارت شما در حال بیرون آمدن از کارت است. این رنگ طرح کارت ویزیت شما را تشدید می‌کند و بنابراین مهمترین عناصر کارت شما را به نمایش می‌گذارد.

نکته مثبت دیگر کارت ویزیت براق، ماندگاری آن است. بنابراین، اگر می‌خواهید کارت شما در دارنده کارت مشتریان شما بیشتر دوام بیاورد، این نوع کارت را انتخاب کنید. با این حال، خوانایی متن می‌تواند یک نکته منفی باشد زیرا کارت ویزیت گلاسه براق، در طول فرایند طراحی، انتخاب نوع متن مناسب و اطمینان از قابل خواندن بودن آن حتی در اندازه‌های کوچک نیز بسیار مهم است.

5. کارت ویزیت برجستهکارت ویزیت برجسته

این نوع کارت سطح بالایی از حرفه‌ای بودن را ارائه می‌دهد. نقش برجسته نه تنها جلوه چشم نوازی به کارت شما می‌بخشد بلکه جلوه‌ای برتر را به نمایش می‌گذارد.

کارت ویزیت برجسته یک انتخاب عاقلانه برای متمایز شدن از رقبا است زیرا کاملاً متفاوت از انواع دیگر کارت‌ها است. در این عصر دیجیتالی که تقریباً هر کاری به صورت دیجیتالی قابل انجام است، یک تجربه لمسی از کاغذ برجسته می‌تواند به نقطه منحصر به فردی از کارت شما تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *