بروشور, مقالات

چرا بروشور نقطه‌ی موثر بازاریابی است؟

چرا بروشورها نقطه‌ی موثر بازاریابی است؟

ممکن است تعجب کنید که چرا مشاغل از چاپ بروشور استفاده می‌کنند در حالی که می‌توانند به جای آن از بازاریابی دیجیتال استفاده کنند.

آیا بروشورها می‌توانند برای صرف هزینه و وقت اضافی به اندازه کافی موثر باشند؟

در اینجا، ما نگاه دقیق‌تری خواهیم داشت که چرا کسب و کارها اینقدر به بروشورها متکی هستند و آیا واقعا موثر هستند؟Advertisement Illustration Png - Digital Marketing Vector PNG Image | Transparent PNG Free Download on SeekPNG

آیا بروشورها موثر هستند؟

به زبان ساده، بله. بروشورهای بازاریابی یکی از موثرترین و متنوع‌ترین ابزارهای بازاریابی است که برای آگاهی مشتریان از خدمات یا محصولاتشان استفاده می‌شود.

تولید آن‌ها ساده، مقرون به صرفه و توزیع آن‌ها آسان است. بروشورها هنگام ارائه به یک استراتژی بازاریابی کاملاً با ارزش توجه دارند.

با ایجاد یک نسخه مختصر، اما آموزنده از پیام سازمان خود، می‌توانید:

  • ایده‌های اصلی را بیان کنید
  • محصولات یا خدمات جدیدی را معرفی کنید
  • محصولات و خدمات موجود را توضیح دهید

و…

همچنین مشتریان می‌توانند بروشورهای شما را به مشتریان احتمالی دیگر منتقل کنند. این امر توزیع گسترده‌تری از اطلاعات شما را در اختیار کسب و کارتان قرار می‌دهد.The Complete Guide for Referral Marketing in 2020 (with examples) | NoGood

بروشورهای موثر حاوی چه اطلاعاتی هستند؟

یک بروشور موفق می‌تواند اطلاعات زیادی راجع به شرکت شما با وجود اندازه کسب و کار در خود جای دهد. در اینجا برخی از اجزای موجود در بروشور شما ذکر شده است:

گرافیک جذاب داشته باشید.

گرافیک‌ها را می‌توان قالب‌بندی کرد تا در بروشور جای گیرد. آن‌ها نه تنها جذابیت چشمگیری در طراحی کلی دارند بلکه می‌توانند برای آگاهی مخاطبان شما نیز مورد استفاده قرار گیرند.

شامل نمودارها و نمودارهای آموزنده است

نمودارها می‌توانند ارقام فروش را برجسته کنند یا می‌توان برای کمک به مشتریان در یافتن مکان شما، نقشه‌ای قراردهید. عکس‌های فروشگاه یا تیم خدمات فنی شما نیز می‌تواند کمک بزرگی به معرفی شما باشد.

کد تخفیف یا تبلیغات ویژه

کد تخفیف‌ها یا اطلاعات مربوط به فروش آینده نیز برای بروشورها مناسب است. اینها روشهای بسیار خوبی برای جذب مشتری جدید است و به آن‌ها دلیلی می‌دهد تا از شغل شما بازدید کنند یا خدمات شما را با کد تخفیف آزمایش کنند.

زمان استفاده از بروشورها

بروشورها دارای اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. اغلب آن‌ها در یک طرح سه لت قرار می‌گیرند و می‌توانند شامل درج‌هایی مانند کارت ویزیت، کد تخفیف یا معرفی محصولات و خدمات با قیمت باشند.

بسیاری از مردم انتظار دارند که مطالب چاپ شده از یک کسب و کار معتبر را در قالب یک بروشور حرفه‌ای ببینند و بروشورها یک رسانه کامل و تعاملی هستند.

هزینه پایین بروشورها باعث می‌شود که آن‌ها خصوصاً برای مشاغل کوچک و نوپا مفید باشند. در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات قیمت ممقرون به صرفه و بازگشت سرمایه باعث محبوبیت بروشورها شده است.

هزینه‌ها براساس اندازه، نوع کاغذ و مقدار متفاوت خواهد بود، اما توجه داشته باشید که چاپ در مقادیر بیشتر باعث کاهش قیمت هر بروشور می‌شود.چرا بروشورها نقطه‌ی موثر بازاریابی است؟

بروشورهای نمایشگاه

این روش بسیار متداول است که مشاهده می‌کنید مشاغل از بروشورها در نمایشگاه‌ها استفاده می‌کنند. دلیلش این است که بسیار موثر است و جواب می‌دهد! کسب و کارها می‌توانند مقادیر زیادی را که باید در دسترس داشته باشند با هزینۀ نهایی بسیار کمتر چاپ کنند.

بروشور برای کیت‌های رسانه‌ای

بروشورها همچنین به همراه کیت‌های رسانه‌ای به خوبی کار می‌کنند. کیت‌های رسانه‌ای معمولاً به سازمان‌های خبری یا نشریات داده می‌شوند. سپس براساس اطلاعات دریافت شده داستان‌هایی درباره شرکت‌ها یا بررسی مشاغل ارائه می‌دهند.

مروری بر محصولات و یا خدمات یک شرکت می‌تواند به عنوان بروشور باشد. افزودن بروشور به این کیت‌ها ارائه پیام‌های متناسب را بسیار آسان می‌کند.

بروشورهای پست مستقیم

مقدار اطلاعاتی که یک بروشور می‌تواند داشته باشد، مزیت بزرگی برای استفاده از آن‌ها است. بروشورها می‌توانند اطلاعات بیشتری نسبت به کارت ویزیت یا تبلیغات مستقیم ارائه کنند.

علاوه بر این، یک طراحی سه لت به همراه صفحه اول رنگارنگ و جذاب و پنج بخش جداگانه دیگر بهترین ایدۀ جذب برای مشتریان است.

بروشورهای غیرانتفاعی

برای سازمانهای غیر انتفاعی که سعی در انتقال اطلاعات مهم دارند، بروشورها گزینه بسیار خوبی هستند. آن‌ها راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در حالی که هزینه چاپ را پایین نگه می‌دارند، ارائه می‌دهند. یک سازمان غیر انتفاعی می‌تواند بروشورهایی را برای یک گروه هدف خاص با یک پیام سفارشی منتشر کند که در این قالب بهترین عملکرد را دارد.

یک سازمان غیرانتفاعی می‌تواند چندین بروشور منحصر به فرد چاپ کند که برای گروه‌های خاص تهیه شده است. این به آن‌ها امکان می‌دهد به سوالاتی که افراد خاص در مورد سازمان یا مسائلی که گروه ممکن است برطرف کند پاسخ دهند. این گزینه با استفاده از چاپ متغیر داده امکان‌پذیر است.

با ایجاد یک نسخه مختصر، اما آموزنده از پیام سازمان خود، می‌توانید موارد زیر را وارد کنید:

  1. شرح برنامه‌های شما
  2. مزایای ارائه شده توسط برنامه‌های شما
  3. راه‌هایی که به مخاطبان مورد نظر خود کمک می‌کنید.

بروشور شما همچنین می‌تواند فرصتی برای پاسخگویی به سوالاتی باشد که مشتریان و اعضا اغلب از شما می‌پرسند. پاسخ به این سوالات متداول ارتباط دوسویه و شخصی با مخاطبان شما را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از موارد درگیر می‌تواند فراخوان برای اقدام باشد، و به خواننده شما اطلاعاتی را که برای مشارکت در آن نیاز دارند، می‌دهد. این می‌تواند اطلاعاتی در مورد سرمایه‌گذاری در شرکت شما یا راه‌های ارتباطی برای دریافت محصولات و خدمات شما باشد.چرا بروشورها نقطه‌ی موثر بازاریابی است؟

موفق بودن با بروشورهایی برای بازاریابی

ماهیت ساده و موثر بروشور چاپ شده ابزاری خارق العاده است که می‌توانید به استراتژی‌های بازاریابی خود اضافه کنید. حتی می‌تواند برای پشتیبانی از بازاریابی آنلاین که ممکن است قبلاً انجام می‌دهید استفاده شود.

از آنجا که بروشورها بسیار آسان و مقرون به صرفه هستند، هر سازمانی باید استفاده از بروشورهای بازاریابی را در برنامه‌های مارکتینگ خود نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *