کاتالوگ, مقالات

اهمیت داشتن کاتالوگ حرفه ای برای یک بازاریاب – قسمت اول

کاتالوگ

کاتالوگ‌ها یا importance بیش از وب‌سایت‌ها یا تبلیغات تلویزیونی بر تصمیمات خرید تأثیر می‌گذارند. حقایق را به‌علاوه ایده‌هایی برای کمک به ایجاد یک کاتالوگ که به آن‌ها تبدیل می‌شود، به دست آورید.

مردم با داستان درگیر می‌شوند. آن‌ها وقتی الهام می‌گیرند واکنش نشان می‌دهند. درحالی‌که بازرگانی هنوز مهم است، ارائه محصولات شما به‌صورت داستانی به شما کمک می‌کند تا به ارتباط خواننده با برند شما در سطح عاطفی و الهام بخشیدن به عمل کمک می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان از خواندن کاتالوگ‌های مجله مانند لذت می‌برند. به همین دلیل است که آن‌ها وقت خود را صرف تعامل با آن‌ها می‌کنند.در واقع، متوسط زمان صرف شده برای دیدن کاتالوگ ۱۵.۵ دقیقه است و مصرف‌کنندگان تمایل دارند چندین هفته آن‌ها را نگه دارند. کاتالوگ‌ها یک ابزار قدرتمند برای حفظ مشتری هستند.

در این مقاله، ما به ۱۰ دلیل قدرتمند نگاه می‌کنیم که چرا کاتالوگ‌ها باید بخش جدایی‌ناپذیری از استراتژی بازاریابی شما باشند. ما همچنین ایده‌های مفیدی به شما می‌دهیم که می‌توانید برای ایجاد کاتالوگ و ارائه آن‌ استفاده کنید.

marketer

دلیل ۱: کاتالوگ‌ها بر تصمیمات خرید تأثیر می‌گذارند.

آیا می‌دانید کاتالوگ‌ها در مقایسه با وب‌سایت‌ها یا تبلیغات تلویزیونی تأثیر بیشتری در تصمیم‌گیری در خرید دارند؟ ۷۲٪ از افراد در نظرسنجی اظهار داشتند که کاتالوگ‌ها باعث علاقه بیشتر آن‌ها به محصولات آن خرده‌فروش می‌شود و ۸۴٪ پس از مشاهدۀ یک کاتالوگ کالای مورد نظر خود را خریداری کرده‌اند. انجمن داده و بازاریابی توضیح می‌دهد که این بدان دلیل است که «در مواردی که بازاریابی آنلاین منفعل است، پست مستقیم فعال است. ارسال مستقیم و لمسی است – از گیرنده می‌خواهد کاری با آن انجام دهد و نرخ پاسخ بهتر، بازده سرمایه‌گذاری را برای نگهداری و تملک ارزشمند می‌کند.» شواهد قدرتمندی ازاین‌قبیل این است که چرا خرده‌فروشان همچنان از کاتالوگ برای جلب مشتری استفاده می‌کنند و آن‌ها را برای شروع سفر خریدار جرقه می‌زنند.

محتوای اضافی را ارائه دهید که به مشتری شما کمک می‌کند با محصولات و شرکت شما ارتباط برقرار کند. مطالعات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌هایی که شامل محتوایی برای بیان شخصیت برند هستند، توانایی افزایش فروش را دارند. در حقیقت، ۶۵٪ گفتند که مطالب اضافی را می‌خوانند. این می‌تواند شامل داستان‌هایی در مورد نحوه استفاده یا ایجاد محصول باشد، مقالات مرتبط که اطلاعات عمیق‌تر و مشخصات مشتری یا کارمند را ارائه می‌دهند.

دلیل ۲: افراد در سطح عمیق‌تری با کاتالوگ‌ها درگیر می‌شوند.

تجربه خرید یک معامله بزرگ شده است. حتی سازمان‌های بومی دیجیتال نیز برای ارتباط بهتر و جذب مشتری و چشم‌انداز خود از چاپ استفاده کرده‌اند. این در مورد انتقال افراد فراتر از یک معامله به یک ارتباط عاطفی است. از طریق داستان‌ها و تصاویر، کاتالوگ‌ها مردم را به یک سفر یا حتی یک ماجراجویی می‌کشانند. به همین دلیل آن‌ها تعامل بیشتر با خرده‌فروشان و محصولات آن‌ها را تشویق می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که متوسط مدت‌زمان نگهداری کاتالوگ‌ها ۲۰.۳ روز است و این ۸۴٪ از دریافت فروشگاه از خرده‌فروشانی که قبلاً با آن‌ها خرید کرده‌اند لذت می‌برند.

تبلیغات زمان محدود را ارائه دهید. مطالعات نشان می‌دهد که تعامل با کاتالوگ هنگام معرفی فروش قوی‌ترین است. تبلیغات احساس اضطراری ایجاد می‌کند و پاداش دادن به مشتریان را آسان می‌کند. در واقع، اگر ۸۱٪ از موارد موجود در فروش را در خود داشته باشد، ۸۱٪ احتمالاً به کاتالوگ نگاه می‌کنند.

اهمیت داشتن کاتالوگ حرفه ای برای یک بازاریاب

دلیل ۳: کاتالوگ‌ها سکوی پرتابی برای سفرهای خرید چندکاناله هستند.

با استفاده از همان لحن و تصویر در تمام کانال‌های رسانه‌ای خود، از جمله رسانه‌های اجتماعی و چاپ، هویت نام تجاری خود را گسترش دهید. حتماً چندین گزینه سفارش از جمله پیوندهای وب‌سایت، شماره‌تلفن‌ها یا فرم‌های ارسال نامه را در کاتالوگ‌های خود بگنجانید.

دلیل ۴: تحقیقات علوم اعصاب از ارزش کاتالوگ‌های فیزیکی به‌عنوان مکمل ارتباطات دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

با مطالعه دیدگاه مصرف‌کنندگان، علم بیشتر در جستجوی بازاریابی است تا تحلیل اینکه چه عواملی مؤثر است. نتایج نشان داد که “تبلیغات فیزیکی برای یادآوری آسان هنگام تصمیم‌گیری خرید، تأثیر طولانی‌مدت‌تری دارند [در مقابل دیجیتال] مهم‌تر از همه، تبلیغات فیزیکی فعالیتی را در ناحیه مغز ایجاد می‌کنند که مسئول [ارزیابی] ارزش و مطلوبیت محصولات برجسته است که می‌تواند هدف بیشتری برای خرید باشد. به طور خلاصه، اکنون علم ثابت کرده است که نامه‌های مستقیم مانند کاتالوگ‌ها را تحویل می‌دهد

  • یادآوری بهتر در دوره‌های طولانی‌تر
  • انجمن‌های تجاری قوی‌تر.
  • روابط عاطفی عمیق‌تر.

نظرات مشتری خود را از آگاهی به خرید ترسیم کنید تا از چگونگی بهترین کاتالوگ در تجربه آن‌ها مطلع شوید. آیا آن‌ها سنت‌گرایان چاپی هستند یا خریداران آنلاین هستند که به دنبال رضایت فوری هستند؟ جمع‌آوری این بینش‌های ارزشمند می‌تواند به شما کمک کند یک کاتالوگ طراحی کنید که به مخاطبان شما خواسته‌های شما را می‌دهد و بیشترین ضربه را به شما می‌زند.

دلیل ۵: کاتالوگ‌ها فاصله بین دنیای فیزیکی و دیجیتال را برطرف می‌کنند.

فناوری‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تجربیات تعاملی جذابی را که از صفحه پرش می‌کنند، به مشتریان هدایت کنید تا تجارب تجاری را که به یاد می‌آورند و همچنین به ویژگی‌های دیجیتالی شما مانند وبسایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه، رسانه‌های اجتماعی و غیره سوق دهند.

قسمت دوم این مقاله رو میتوانید از اینجا مطالعه کنید و خوشحال می‌شیم نظرات خودتون رو برامون در بخش دیدگاه زیر همین محتوا قرار بدید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *